Сьогодні в Україні шкільний поріг переступило більше чотирьох мільйонів учнів. Про це повідомляє веб-сайт Міністерства освіти і науки України. О 9 ранку на загальнонаціональному телеканалі дітям провели перший телевізійний урок, присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Особливим цей навчальний рік буде для другокласників та п'ятикласників. Їх очікує нова навчальна програма.
Школи розпочали навчання. Оновлені класи приймають учнів. Вчителі та діти звикають до програм та нововведень Міністерства освіти. Вперше з цього року у молодшій школі почнуть освоювати комп'ютер. "Сходинки до інформатики" – предмет із такою назвою відтепер вивчатимуть другокласники. Нелегке завдання стоїть і перед школами, бо тепер ще й для молодшої школи потрібна відповідна техніка. У шостій школі Тернополя знайшли своє вирішення проблеми.
Олександр Остапчук, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Ми в себе предмет "Сходинки до інформатики" будемо проводити на ноутбуках. Не у комп'ютерному класі такому звичайному. Ми зробили такий пересувний модуль, це 5-6 комп'ютерів. І вчитель буде із цим модулем їздити по класах, по групах, де буде проводити урок. Труднощі є, неоднозначно усі вчителі сприймають ці речі. Але є розпорядження і ми повинні ці речі виконувати".
Самі ж другокласники розповідають, від нового навчального року очікують дуже багато, а труднощі у навчанні їх зовсім не лякають.
Софія, учениця 2 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Хочу навчитися писати і читати".
Дана, учениця 2 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Я дуже хочу ходити в школу і мені дуже сподобалося, як це свято пройшло. Тому я зараз така радісна і так, хочу ходити у школу".
Юрій, учень 2 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Я хочу навчитися гарно писати, читати. Я б хотів складати вірші. В другому класі я хочу навчитися працювати за комп'ютером. Скоро моєї мами комп'ютер стане мій".
Зміни у навчальних програмах торкнуться також п'ятикласників. Міністерство освіти рекомендує їх у перші місяці не оцінювати. З цього року учні усіх 5 класів вивчатимуть одразу дві іноземні мови. У шостій школі Тернополя другою іноземною мовою обрали німецьку. Педагоги таким нововведенням дають різну оцінку.
Олександр Остапчук, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "За рахунок англійської мови і за рахунок введення другої іноземної мови ми результатів кращих не доб'ємося. Тобто, ми не сприймаємо у штики ці нововведення, а у нас є практична основа, щоби заперечувати ось такі нюанси. Скажемо так, прямо – це не потрібно. Є багато речей пов'язаних з тим, як вчити іноземну мову, що потрібно для того, щоби діти краще опановувати іноземну мову. Але забрати там частинку годин від англійської мови і від інших предметів, щоб була друга іноземна мова… Нібито це внесе певні зміни в світогляд наших дітей, то це невірно".
Інформатику вивчатимуть тепер і у 5 класі. А ще нововведення торкнуться і інших предметів, зокрема української літератури.
Ніна Михайлишин, класний керівник 5-А класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Деяких авторів вилучили з програми. Великі твори теж забрали. Вони будуть вивчати інші твори, більш цікаві їм за віком, за уподобаннями. Ми надіємось, що ці зміни принесуть радість у навчанні нашим дітям".
П'ятикласники також із нетерпінням очікували початку навчального року. Для них це особлива подія, бо вони уже попрощалися з молодшою школою і перейшли у старшу.
Діана, учениця 5 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Мені сподобалась дуже нова вчителька. Вона найкраща. Вчора перший дзвоник пройшов дуже гарно, красиво".
Тетяна, учениця 5 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Я очікую, що я ще більших успіхів досягну і буду ще краще вчитися. Буду отримувати тільки хороші оцінки".
Максим, учень 5 класу ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Першого вересня я чекав трошки довго. Свято мені сподобалося, ми познайомилися з новою вчителькою. У школу я ходжу із задоволенням. Мені сподобався новий клас".
Аби дитина швидше звикла до навчання, педагоги рекомендують батькам не залишати школярів один на один з їхніми проблемами. Найголовніше, наголошують вчителі, – спілкуватися. І тоді ніякі труднощі у навчанні не стануть перешкодою.