додому суспільство Сьогодні в Україні поминальний день

Сьогодні в Україні поминальний день

650

Сьогодні в Україні поминальний день. У День всіх святих у нас прийнято поминальною молитвою згадати померлих, а священники традиційно відправляють поминальні панахиди. Людно було сьогодні і на тернопільських кладовищах.

Пані Романія з Великих Гаїв приходить на Микулинецьке кладовище щомісяця. Вже три роки як жінка залишилась сама, тут похований її чоловік та близькі родичі.   
 
– Принесла квіти, на городі ще маю квіти, вже трохи померзли на городі, але ще принесла, – каже пані Романія.
 
Прийти і згадати молитвою померлих саме першого листопада – обов'язок кожного, кажуть тернополяни. Це давня традиція. Чистотою Микулинецького кладовища тернополяни задоволені, кажуть, і сміття немає і листя прибране. У попередні роки було гірше.
 
– Біля могил ми прибираємо, але загалом на цвинтарі я бачу, що нормально і мусоровозка завжди їздить, я особисто задоволена, – розказує тернополянка Марія.
 
Приходили сьогодні на Микулинецьке кладовище не тільки поминати, а й жебракувати. Кількість людей, які просять гроші, зі слів адіністрації цвинтаря, у такі дні збільшується у рази. Поминальними будуть дні до кінця цього тижня, кажуть на Микулинецькому кладовищі, проте, вже завтра людей тут буде значно менше.
 
TV-4