додому Новини Сьогодні в обіг входить нова монета, присвячена 100-річчю Українського військово-морського флоту

Сьогодні в обіг входить нова монета, присвячена 100-річчю Українського військово-морського флоту

1534

Нову монету вводить Нацбанк з 18 квітня 2018 року. Вона матиме номінал 10 грн і вийде тиражем 1 млн штук, присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту.

На початку 1918-го Центральна Рада прийняла низку важливих військово-морських законів. Серед них один із найголовніших – Тимчасовий закон про флот. 29 квітня 1918 року адмірал Микола Саблін офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР та наказав підняти український прапор. Цей день став видатним для українського державного флоту, повідомили у прес-службі НБУ.

Угорі на аверсі колекційної монети буде розміщений малий Державний Герб України. Ліворуч від нього – вертикальні написи: “Україна” та номінал – “10 гривень”. Праворуч на дзеркальному тлі – стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів та абрис військового корабля на хвилях. Ліворуч від якого – логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль розміщено напис 100, у нулях якого – роза вітрів та тризуб, накладений на якір, по обидві сторони від якого роки: 1918, 2018.