додому благоустрій Сьогодні у римо-католиків Свят вечір

Сьогодні у римо-католиків Свят вечір

651

Сьогодні у римо-католиків Свят вечір. А завтра, 25 грудня, вони відзначатимуть одне з найбільших свят – Різдво Христове. Існує традиція в день Святого вечора не їсти до настання темряви – в спогад про Вифлеємську зірку, яка сповістила волхвів і пастухів про народження сина Божого. Завтра в костелі, що на Східному масиві Тернополя  відправлять святкові Служби Божі о 8.30, 10.00, 11.30 та 18-й годинах.

На Святвечір традиційно за стіл католики сідають лише після того, як на небо зійде перша вечірня зірка. Вона символізує явлення зірки, яка сповістила весь світ про народження Христа. Віруючі католики завжди читають перед початком трапези в цей вечір уривок з Євангелія про народження Ісуса. Вони обмінюються так званими облатками, промовляючи добрі побажання одне одному.

Отець Казімєж, священик парафії Воскресіння Господнього РКЦ: "Ніч Вифлеємська, ніч зоряна. Цю ніч ми проводимо в родині. То є християнський звичай, а польський в тому що ми ділимося облатками. В цю Вілігійну ніч ми ділимося облатками, бо саме вночі народився Ісус Христос".

А ще під столом на Святвечорі обов'язково має бути сіно, бо саме на ньому народився Ісус. Вечеряючи, католики колядують.

Після Святої вечері католики йдуть до церкви на Пастерку – службу Божу, яку відправляють опівночі. У костелі, що на Східному масиві Тернополя Пастерську Службу відправлять сьогодні о 23-й годині. А безпосереднє святкування Різва у костелі розпочнеться вже завтра, 25 грудня о 8:30Служба Божа на польській мові, о 10 – на англійській та об 11:30 – на українській мові. Народження Христа відкрило можливість для порятунку душі і вічного життя для кожного віруючого, кажуть священики.

Отець Казімєж, священик парафії Воскресіння Господнього РКЦ: "Вітаю всіх зі святом Різдва Христового звідси з Тернопільського костелу. Зичу багатих, благословених свят народження Ісуса, родинної радості і щасливого Нового року. Зичу Україні свободи, волі, щоб люди жили багато на своїй землі, у своїй вітчизні, всього накращого".