додому духовність Сьогодні у християн – свято трьох святих: Василія Великого, Григорія Богослова та...

Сьогодні у християн – свято трьох святих: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого

1699

Сьогодні у християн – свято трьох святих: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. Ці архиєпископи ще за життя здобули славу своєю святістю, проповідями й релігійними творами. Східна Церква святкує пам'ять Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого і в окремі дні, однак є й спільний празник вшанування трьох святих.

Сьогодні в день трьох святих пригадують Євангеліє від Матея, де Господь сказав своїм учням:  "Ви є світло для світу. Не може укритися місто, що стоїть на верху гори". А під час богослужінь сьогодні оспівують і прославляють трьох Святителів за їхню гарячу любов до Бога і ближнього, непохитну віру, значення для Церкви, світлі чесноти, Божу мудрість та заступництво.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі: "Вони були ревними проповідниками. Знаємо, що Василій Великий є засновником монаршого життя. Івана Золотоустого так називаємо, бо маємо понад 800 трактатів різного проповідництва. Навіть літургічні книги надають їм титули. Василій Великий – Божественний розум, Григорій Богослов- Божественний голос, Іван Золотоустий  – прекрасний світоч".

Сьогодні Церква ставить за приклад життя Івана Золотоустого, Григорія Богослова та Василія Великого. Кожен християнин покликаний до святості, тому метою кожного є наблизитись до неї, наслідуючи життя Святих, каже отець Василь.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі: "Для молоді вони є підкресленням того, щоб не боятися в сьогоднішньому нелегкому світі бути тими світочами, бути правдивими християнами, свідчити про це серед своїх ровесників. Бо вони народилися в 4 столітті. Це неабиякий час, це є час випробування, час гонінь. Саме в цей час формується наша церква, формується наша молитва, богослов’я. Завдяки їм ми маємо трактат про Пресвяту Трійцю, ми віримо, що Бог є в трьох особах – Бог-Отець, Бог – Син і Бог – Дух Святий".

Наслідувати життя трьох святий по-особливому мають й люди, які носять імена своїх покровителів: Іван, Григорій, Василь.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі: "Хочу привітати усіх тих, хто носить славне ім'я свого покровителя, щоб наслідували і ревно несли своє покликання –  бути світлом для світу. І сьогодні нехай ці три святителі оберігають нашу державу, наших керівників, провадирів нашої церкви, молодь, дітей, кожного із нас. Будьмо вдячні за ту дари, які ми маємо".