додому духовність Сьогодні церква вшановує пам’ять Святого апостола Андрія

Сьогодні церква вшановує пам’ять Святого апостола Андрія

658

Сьогодні церква вшановує пам'ять Святого апостола Андрія. Він першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого брата Петра. Тому апостола Андрія називають ще й Первозванним. В народі спостерігаючи за погодою цього дня казали: "Якщо вдень ішов сніг, то бути хурделицям цілий тиждень, як ще до цього дня сніг не випав – зима буде теплою, а як з’явився – довгою і холодною".

Сьогодні християни вшановують пам'ять Святого апостола Андрія Первозванного. Він був учнем святого Іоана Хрестителя. Після першої зустрічі з Ісусом він одразу ж привів до Спасителя свого брата Петра. У Євангелії сказано, що Ісус "побачив двох братів і мовив до них: "Ідіть за Мною, Я вас зроблю ловцями людей". І ті негайно кинули сіті й пішли за Ним". Оскільки Святий Андрій першим з апостолів пішов за Христом, його ще називають Первозванним

– Це великий святий, історія якого пов'язана з Україною, бо знаємо згідно з церковним переданням, що саме Святий апостол Андрій Первозванний був тим, першим аплостолом, який вступив на українську землю.І будучи на пагорбах Київських прорів велике християнське майбутнє для українського народу, – розповідає настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі отець Андрій Романків.

Люди, які народжені 13 грудня або ж називаються в честь Святого Андрія Первозванного мають обов’язково шанувати свого покровителя, сповідатися та прийняти Святе Причастя.

– Для нас це є особливий покровитель, до якого сьогодні в молитвах підносимо наші прохання і благання, за те, щоб християнська позиція тут на Україні закріплювалася з кожним роком, щоб все більше людей відповідали щедро на дар віри своїм покликанням християнським. Також є прекрасною нагодою для того, щоб ми християни різних конфесій в Україні сьогодні молитися за єдність христової церкви на українській землі, – каже отець Андрій.

Сьогодні, кажуть священики, варто подякувти Богові за те, що Христове слово прийшло в Україні в тому числі завдяки проповідуванню Святого апостола Андрія Первозванного.