додому суспільство Сьогодні стартує операція “П’яний водій – злочинець!”

Сьогодні стартує операція “П’яний водій – злочинець!”

662

"П'яний водій – злочинець" – на цьому наполягає українська Державтоінспекція. На дорогах Тернопільщини щодоби інспектори ДАІ зупиняють більше 10 нетверезих водіїв. Під час новорічно-ряздвяних свят таких випадків більшає. Аби попередити та не допустити аварії з вини п'яних водіїв від сьогодні на дорогах області Державтоінспекція розпочала профілактичну операцію.

Більше 20 складених протоколів за три святкових дні – 6, 7 та 8 січня, – результат роботи інспекторів ДАІ в новому році. Усі протоколи за керування у нетверезому стані. Зі слів Василя Барановського, не всі автомобілісти розуміють небезпеку вживання алкоголю за кермом.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області: "Враховуючи те, що за минулі святкові вихідні дні працівниками ДАІ було складено 20 протоколів за керування в стані алкогольного сп'яніння".

Застерегти, попередити та не допустити дорожньо-транспортних пригод з вини нетверезих водіїв – саме з такою метою працівники ДАІ проводитимуть профілактичні заходи «П’яний водій – злочинець». На дорогах Тернопільщини активніше, ніж зазвичай, виявлятимуть п’яних за кермом водіїв з 10 до 20 січня. Особлива увага – біля нічних клубів, ресторанів та кафе. Зі слів Василя Барановського варто пам'ятати і те, що з середини грудня 2013 року суттєво зросли штрафи за керування у нетверезому стані.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області: "Саме це збільшення штрафу, на даний момен штраф сягає від 3400 гривень до 5, 950. Відповідно водіям необхідно задуматись, але все ж таки в подальшомму будемо бачити результати цих штрафів. Можливо водії задумаються, що не варто сідати за кермо у нетверезому стані. Навіть незалежно від штрафу, керуючи автівкою в стані алкогольного сп'яніння можна травмувати і себе і інших учасників дорожнього руху".

З підвищенням санкцій українські суди все частіше приймають до нетверезих водіїв  більш жорсткі міри покарання, розповідають в ДАІ.  Водіям вже неодноразово нагадували, що нове законодавство, окрім штрафів, передбачає ще й адміністративний арешт – на сім-десять діб, громадські роботи – на 40-50 годин, а також вилучення посвідчення водія та автомобіля.