додому духовність Сьогодні розпочинається Різдвяний піст, або Пилипівка

Сьогодні розпочинається Різдвяний піст, або Пилипівка

393

Сьогодні розпочинається Різдвяний піст або Пилипівка – один із чотирьох багатоденних постів, встановлених церквою, триває 40 днів: з 28 листопада до 6 січня. Віруючі під час посту повинні очистити себе покаянням, молитвою і відмовою від їжі, щоб з чистим серцем зустріти Христа, який з`явився на світ.

Постити необхідно насамперед духовно, кажуть священики: щирий піст пов'язаний із молитвою, покаянням, викорінюванням злого, прощенням образ. Чим глибше покаяння людини перед Богом, тим більше радості від прощення, більше миру і спокою в серці. Впродовж Пилипівки чи Різдвяного посту християни обмежують себе в їжі, намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога.

Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ: "Згідно з мінімальними вимогами, які діють в нашій церкві, – тільки в п'ятницю можемо утримуватися від м'ясних страв. Але заохочую кожну людину дотримуватися посту в середу і п'ятницю. Хто має таку можливість строго постити і робити більші постанови в духовному плані. Наприклад, люди, які мають залежність від алкоголю, напевно слід відмовитися не тільки в Пості, а й загалом.Так само, хто має звичку курити".

Впродовж Посту важливо посповідатися, та приймати Святе Причастя. Аби заглянути у свою душу, очиститися від гріха, приготуватися до велико празника Різдва Христового та мати чисте відкрите серце, куди може увійти Бог.

Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ: "Бог приходить до нас! І двері наших сердець, той вертеп, який був в Єрусалимі, мають були відкриті. Щоб Христос, який подорожує в лоні своєї Матері з Йосифом, щоб Він міг ввійти в той заїзд. Тому народження Христа має бути не тільки як історична подія, має відбутися народження Христа в серці кожного з нас".

Різдвяний піст, або Пилипівка, триватиме до 6 січня включно