додому благоустрій Сьогодні починається піст – Петрівка

Сьогодні починається піст – Петрівка

401

Сьогодні в християн розпочався один із чотирьох багатоденних постів – Петрів піст. Закінчується Петрівка 12 липня, у день вшанування пам’яті Святих апостолів Петра і Павла. Петрів піст вважають нестрогим. Проте обмеження в їжі – не найголовніше, чого повинен дотримуватися християнин під час посту. Необхідно посилено молитися та відвідувати відправи, кажуть священики.

Петровий піст начебто встановив святий апостол Петро на прохання жінок, чоловіки яких на сінокосах поїдали всі молочні продукти, що збіднювало сімейний стіл. Петро переконав Павла, котрий завше тримався чоловічої сторони, і так виник один з найкоротших, але такий, що не регламентується особливими заборонами, піст.

Отець Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ: "Піст цей прив'язаний і має на меті приготувати всіх до великого празника святих Верховних апостолів Петра та Павла. Це дві визначні особи в історії нашої церкви. Цей празник об'єднує ці дві постатті і кожну людину готує в часі цього посту, щоб ми в першу чергу ми маємо постановити, що ми маємо робити, як молитись, які духовні практики доповнити до нашого щоденного життя".

У Петрівку суворого посту віряни дотримуються у середу та п'ятницю. Решту днів дозволяється риба, гриби, крупи з олією. Піст повинен бути не тільки тілесним, але й духовним, кажуть священики.

Отець Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ: "Закликаю людей, все таки цього посту дотримуватись. Чому? Тому що дивимось у святі традиції духовних отців: вони кажуть, що духовного життя без посту немає. Тому що піст нам пригадує, якою є людина насправді. Тобто, якщо людина споживає їжу, щоб бути фізично здоровою, то під час посту ми можемо пригадати, що нашою правдивою поживою є духовна пожива, та багодать, то слово Боже, святі тайни, які нас скріплюють і дають відчуття, що Бог є дійсно з нами".

Перший день Петрівки в народі вважали початком косовиці сіна. Звідси й прислів’я: “хто в Петрівку сіна не косить, той узимку в собаки їсти просить”. Дівчата цього дня пускали на воду вінки з квітів, які стояли в хаті на Зелені свята.