Головна суспільство Сьогодні минає 474 роки з часу першої згадки про Тернопіль

Сьогодні минає 474 роки з часу першої згадки про Тернопіль

501

Сьогодні минає 474 роки з часу першої згадки про Тернопіль. 15 квітня 1540 року король Сигізмунд І надав право на володіння територією сучасного міста та спорудження замку коронному гетьманові Яну Тарновському. Сьогодні в Тернополі говорили про історія міста, а також вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Другої світової війни.

15 квітня 1540 року польський король Сигізмунд I видав грамоту і дозволив великому коронному гетьману  Яну Тарновському заснувати укріплену фортецю в Тернополі. З цього бере початок історія міста. 15 квітня вже 1944 року Тернопіль визволили від німецько-фашистських загарбників.

– В цей день під час Другої світової війни радянські війська визволили Тернопіль, правда при цьому повністю його знищивши, тоді була табличка "Здесь был город Тернополь", яку поставив радянський солдат. І саме з цього почалась новітня історія міста, відбудова міста, те місто, яке ми маємо сьогодні, збудоване тими поколіннями, які працювали тут після того часу, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Сьогодні в Старому парку в Тернополі молитовно вшанували усіх, хто загинув під час Другої світової війни і поклали квіти до монументу жертвам нацизму та памятнику Матері. А в школах перший урок провели на тему: "Минуле, сьогодення і майбутнє Тернополя".

– Перший урок сьогодні в школах провели заступники міського голови, начальники відділів управлінь Тернопільської міськради, які зробили символічну просвітницьку акцію під назвою "Минуле, сьогодення і майбутнє Тернополя", де розповіли про історію міста, про те, що відбувається в місті сьогодні, які перспективи в міста. Отримали також інформацію від старшокласників, яким вони б хотіли бачити своє місто, щоб вони хотіли змінити в місті, сподіваюся, що ми зможемо врахувати їх побажання у своїй роботі, – каже Сергій Надал.

Про минуле і сучасне Тернополя міський голова, молодь та громадськість говорили й на Тернопільському вуличному відкритому університеті біля замку.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here