додому духовність Сьогодні – Макавея і розпочинається Успенський піст

Сьогодні – Макавея і розпочинається Успенський піст

582

Сьогодні у християн східного обряду розпочинається Успенський піст, який у народі називають Спасівкою. А 19 серпня святкуватимуть Преображення Господнє, освячуючи різноманітні плоди. Впродовж 2 тижнів піст приготовляє вірян до великого свята  – Успення Пресвятої Богородиці. “Постячи, браття, тілесно, постимо й духовно, розв’яжемо будь-який союз неправди”, – заповідає Свята Церква.

За давніми переказами, Успенський піст започаткований з того часу, коли Пресвята Богородиця після свого успення була взята на небо. Вона знала, що має зустрітися з Господом, тому готувалася постом та молитвою подібно до  Ісуса Христа. Як зазначає духовенство, не варто сприймати піст як заборону на щось, а навпаки –  потрібно робити Божі справи, діла милосердя.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя: "Це є час застережений від забав для різного роду гучних свят. Тому ми заохочуємо всіх наших вірних, щоб цей піст пережити згідно християнської традиції, приділяючи більше уваги на молитву, приділяючи більше нашого часу, щоб зосередитися на духовному, розмові з Богом, щоб очиститися та достойно і духовно приготуватися відсвяткувати це свято Успення Пресвятої Богородиці".

У строгий Успенський піст в понеділок, середу і п’ятницю устав Церкви пропонує споживати сухі страви, без відварювання їжі. А до  Преображення Господнього, яке святкується дев’ятнадцятого серпня, потрібно від винограду,  яблук чи слив утриматися.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя: "Господь  Бог благословляє так, що до свята Преображення Господнього, або як називаємо його Спаса, в нас дозрівають плоди на деревах. Тому зазвичай це й певний спосіб розуміння, що Господь Бог благословляє нас щедро також тими плодами зимними, за які ми є покликані дякувати Йому і розуміти, що це є дар Божий. Тому є ця традиція, що на свято Преображення люди приносять до храму плоди, які народила наша українська земля".

Впродовж Успенського посту варто запалювати свічку у церкві, помолитись за свої гріхи, читати Святе Письмо та незабувати робити добрі справи. Піст для того, аби очиститися, наблизитись до Бога, наголошують священики.