додому Новини Сьогодні курс долара б’є рекорд в 11 гривень

Сьогодні курс долара б’є рекорд в 11 гривень

553

Сьогодні курс долара б'є рекорд в 11 гривень. Такого на валютному ринку України ще не було. Вранці на міжбанку торги долара відкрилися зростанням котирувань – 11,10-11,30, євро – 15,27-15,55. Економісти називають це рекордним сплеском. До високого курсу українцям варто звикати, кажуть експерти, нижче 9 гривень 80 копійок іноземна валюта не впаде.

Середній курс долара зріс на 40 копійок на купівлі та на 60 копійок на продажу. Євро нині купують в середньому за 14,50, продають за 15,50т. Експерти називають таку ситуацією українською реальністю.

– До повалення влади долар був прив'язаний і, фактично, підтримка долара відбувалась за рахунок резервів НБУ, тоді коли було відпущено долар він пішов у вільне плавання, і тепер залежить від імпорту та експорту та попиту і пропозиції на іноземну валюту. Через те відбуваються такі скачки, –  розповідає доцент кафедри податків фіскальної політики ТНЕУ Тарас Маршалок.

Іншим фактором таких коливань фахівці називають ажіотаж через незрозумілу політичну ситуацію в країні. Масові припинення депозитів, зняття готівки з рахунків та карток, шалений попит на іноземну валюту призвели до нинішньої ситуації на валютному ринку. Тарас Маршалок каже, українці пам'ятають часи, коли долар зріс в середньому з 5 гривень до 8. Нині аналогічно: був 8, став – майже 11. Про будь-яке повернення до старої позначки варто забути. Об'єктивна вартість долара – 10 гривень. 

Окремі сподівання на міжнародну допомогу чи кредитування. Якщо світ допоможе Україні валютою, то ситуація з курсом іноземних грошей дещо стабілізується. В будь-якому випадку українцям варто готуватись до чергового подорожчання.

Детальніше – у сюжеті.