додому духовність Сьогодні християни відзначають одне із 12 найбільших церковних свят – Введення в...

Сьогодні християни відзначають одне із 12 найбільших церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці

553

Сьогодні християни відзначають одне із 12 найбільших церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Цей празник завершує річний цикл свят, присвячених Матері Божій. Сьогодні батьки по-особливому моляться за своїх дітей, за їх добре виховання та Боже благословення. В церкві Матері Божої Неустанної Помочі, що на Східному масиві Тернополя сьогодні храмовий празник, з нагоди свята священики відправили Архієрейську Літургію, яку очолив митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Свято Введення в храм Богородиці розповідає, як старенькі батьки Пречистої Діви Марії приводять свою єдину трилітню донечку до Єрусалимського храму, щоб посвятити Її на службу Богові. Йоаким і Анна довгі роки жили в бездітності, проте не втрачали надії та молилися до Бога. Господь подарував їм дитину і зрозуміли вони, що це дитя дане їм з Божої ласки, тому вирішили віддати малу Марію на служіння Богові.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі: " трирічному віці Пресвята Богородиця з своїми батьками вводиться до храму, чинить великий послух.  Первосвященик Захарій, бачачи таке дивне провадження Пресвятої Богородиці в супроводі дівчат, бере ЇЇ за руку і вводить Її у святая святих, у місце, де мав можливість тільки раз ввійти Первосвященик і в часі очищення. Навіть ангели дивуються такому входженні Діви Марії".

Для парафіян церкви Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького у Тернополі, 4 грудня – подвійне свято. Бо саме на празник Введення в храм Пресвятої Богородиці виповнюється тринадцять років з дня входу у новозбудовану в 2000 році церкву. Сьогодні в храмі урочисто зустрічали Архиєпископа та Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка.

Владика Василій Семенюк, Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський: "Дякую за привітання. Нехай Бог благословить Вас отче єгумене та всю повірену Вам паству".

Батьки Марії, йдучи з донечкою до Єрусалиму, в душі прощалися зі своїм найдорожчим скарбом, завмирали від болю серця, їх очі наповнювалися слізьми, а з грудей виривалося зітхання. Марія бачила страждання своїх батьків і терпіла з ними, вона все віддала в руки Божі і йшла за Божим покликом. Християни, кажуть священики, мають брати приклад з Богородиці та належно приймати і виконувати своє покликання.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі: "Пресвята Богородиця вводиться у храм щоб освячуватися, молитися,  навчатися. Напевно кожному з нас в сьогоднішній день бракує цього великого Її послуху. Тому кожному я бажаю Великого послуху, великого зростання у молитві, великого зростання у вірі і подвижницького християнського життя".