додому суспільство Сьогодні День святого Валентина

Сьогодні День святого Валентина

836

Сьогодні, 14 лютого, День святого Валентина – свято усіх закоханих. Чимало легенд переповідають історію свята. Головний герой – християнський проповідник Валентин, страчений римлянами. Через десятки століть у різних країнах чоловіки та жінки вважають за потрібне говорити про кохання. Найчастіше мовою цукерків та квітів. Як повідомляє інтернет-видання "Оглядач", за тиждень до Дня закоханих компанія-найбільший постачальник квітів у Європі продає понад сто мільйонів троянд, майже стільки ж тюльпанів та ще стільки ж інших квітів. Тернопільські закохані також не залишаються осторонь свята.

Тернополянка: "День святого Валентина – це, звичайно, свято кохання, квіти, подарунки, цукерки, відпочинок".

Тернополянка: "Цукерки, кохання, подарунки, приємні відчуття".

З роками у різних країнах світу сформувались різні традиції святкування Дня закоханих. Італійці, наприклад, День Святого Валентина називають "солодким" дарують коханим солодощі. Поляки 14-го лютого відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в коханні. У Тернополі є свої традиції святкування.

Тернополянка: "Є така забобона, що 13 лютого о 12 годині ночі треба йти на кладовище, оббігти кругом нього 12 разів і замовляти собі коханого. Кажуть, що спрацьовує, но ми ще не пробували".

Валентинка – листівка у вигляді серця – головний атрибут Дня закоханих. Зазвичай у них пишуть добрі побажання, слова кохання, пропозицію руки та серця чи просто жарт. А гарним доповненням до найщиріших побажань у будь-яке свято чоловіки вважають…

Тернополянин: "Квіти. Зрештою, що жінкам ще потрібно як не квіти. Є сумнів чи це буде орхідея, чи це просто будь-які квіти. Є варіант тюльпани. Бачу, вони вже є по магазинах, такі вони асоціюються з весною".

Оксана Лагушняк, продавець квітів: "Асортимент в нас досить великий, є і тюльпани, іриси, троянди звичайно, орхідеї, маргаритки, в більшості купують сьогодні хлопці".

Особливим попитом, кажуть у квіткових магазинах, користуються червоні троянди – символ кохання. Звертають увагу на символи і при виборі сувенірів та прикрас, які у День Валентина також дуже популярні.

Світлана Міщук, продавець-консультант у магазині прикрас: "Чоловіки, які заходять до нас і хочуть, щоб все за них підібрали, знайшли, вони так – мені все і побільше, тобто і сережки, і браслет, і намисто. Якщо це хтось такий, що більше хоче прикласти зусиль до подарунка, вони більш так прискіпливіше вибирають і вибирають те, що підкаже серце – хтось браслет, хтось сережки, хтось намисто. Ну, зазвичай, червоного кольору і в формі серця".

Дехто День закоханих проводить у пошуках найдорожчого подарунка і найбільшого букета, а дехто вважає, що чашка кави зранку, поцілунок, чи приємне слово – ось що справді важливо для коханої людини. А от про це варто пам'ятати не лише 14 лютого, а щодня.