додому політика Сьогодні через відсутність кворуму не відбулась сесія Тернопільської обласної ради

Сьогодні через відсутність кворуму не відбулась сесія Тернопільської обласної ради

471

Сьогодні депутати Тернопільської обласної ради мали б розглянути більше 40 важливих для області питань.  Проте сесія так і не відбулася. Не було кворуму. Його відсутність депутати від "Свободи", "Нашої України" та Української народної партії пояснюють тим, що вже впродовж кількох років, незважаючи на рішення суду, Тернопільська територіальна виборча комісія не вводить їх депутатів в обласну раду. Другу спробу депутати призначили на четвер, 27 грудня. Того дня обласна рада планує розглянути більше сорока питань та проект бюджету на 2013 рік.

Сьогодні на другому пленарному засіданні 45-ї сесії Тернопільської облради депутати мали б розглянути близько сорока питань, зокрема погашення заборгованості заробітної плати бюджетникам, прийняття звернення щодо збереження 11 окремої гвардійської артилерійської бригади та звернення до Львівської обради щодо спільних дій з реконструкції автомобільної дороги Львів-Тернопіль. Було ряд господарських питань. Проте сесія так і не відбулася, не було кворуму. Депутати реєструвалися двічі, проте необхідної кількості обранців в сесійній залі не зареєструвалося.

Депутати від "Свободи", "Нашої України" та Української народної партії пояснили відсутність кворуму тим, що вже впродовж кількох років, незважаючи на рішення суду, Тернопільська територіальна виборча комісія не вводить їх депутатів в обласну раду, а при підготовці проекту бюджету на 2013 рік на їх думку були порушення. Представники фракцій Блоку Литвина, Єдиного центру, Партії регіонів  у Тернопільській обласній раді заявили, сьогодні готові були працювати, в тому числі і розглядати бюджет на 2013 рік.

Микола Пилипів, представник фракції "Єдиний центр" в Тернопільській обласній раді: "Враховуючи те, що вчора компетентно управління фінансів і десь погодилася бюджетна комісія і прийняла своє рішення про те, що можливо виносити на сесію обговорення бюджету області фракція вирішила, що ми готові працювати, до кінця розглядати, приймати поправки, одним словом все робити для того, щоб в найближчі терміни прийняти бюджет області.

Віталій Шафранський, представник фракції УНП в Тернопільській обласній раді: "Станом на сьогодні жодна профільна комісія не прийняла позитивного рішення по проекту бюджету на 2013 рік. Це вперше за всю мою історію депутатства, коли таким чином було оговорення проекту бюджета, тому погоджувальна рада, як вчора, так і сьогодні прийняла рішення проводити сесію, але без питання про проекту бюджету на 2013 рік. На жаль, коли Ви почали відкривати засідання знову ж таки, окремі депутати поставили питання про внесення цього у порядок денний".

Павло Федик, представник фракції Партії регіонів у Тернопільській обласній раді: "В самих питаннях сесії дуже багато інших питань, які необхідно приймати вже цього року, не говорячи про бюджет 2013 року. Проте "Свобода" в першу чергу, а також ряд інших фракцій нажаль починють маніпулювати можливостями прийняття бюджету, намагаються отримати якісь політичні девіденти в переговорах за владу, будемо говорити конкретно за  посаду керівника голови Тернопільської обласної ради".

Марія Чашка, представник фракції ВО "Свобода" у Тернопільській обласній раді: "Фраза типу, що через бюджет не відбувається сесія також абсолютна брехня. Тому що ми бачимо, що це є маніпуляція свідомістю громади Тернопільщини з боку Партії регіонів, бо не було в порядку денному цього питання, так як і не було питання в порядку денному питання про обрання голови Тернопільської облради. Тому всі закиди, стосовно того, що це є політичні амбіції "Свободи" ми категорично заперечуємо".

Степан Барна, позафракційний депутат Тернопільської обласної ради: "Світ дивиться на те як цинічно кидається під ноги закон про статус депутатів місцевих рад, як кидається закон про Конституцію України. Оці хлопці з Партії регіонів сьогодні розповідають, що сьогодні кворуму нема, винні всі. Так хлопці, це Ви винні, бо ваша фракція, Ваші лідери блокують територіальну виборчу комісію. Тому немає сьогодні депутатів".

Леонід Бицюра, представник фракції ВО "Свобода" у Тернопільській обласній раді: "Понад десять депутатів не набули повноважень тільки через те, що комісію очолює представник Комуністичної партії, а саму діяльність контролюють з Партії регіонів та з боку державних органів. Тільки через це не виконуються ні рішення суду, ні роз’яснення Конституційного суду і таке інше. Наші звернення до Центральної виборчої комісії також не мали ніяких результатів. Хоча, з другого боку, розглядалася аналогічна ситуація у Вінницькій області. Одним днем було розпущено вінницьку обласну виборчу комісію і призначено новий склад".

Олександр Стадник, представник фракції "Наша Україна" в Тернопільській обласній раді: "Я думаю, що в найближчі дні, коли всі комісії розглянуть бюджет, сформують свої пропозиції по коригуванню бюджету, відбудеться бюджетна комісія, яка ці всі пропозиції, які найдійдуть від інших комісій і гуманітарних, і економічних, ми їх об'єднаємо і бюджет винесуть на розгляд сесії і буде прийнятий. Але ключовою вимогою є ввести в облару депутатів, щоб сесія могла працювати".

Мешканців Тернопільщини фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода", Української Народної партії та "Нашої України" запрошують обговорити бюджет на громадських слуханнях у четвер, 27 грудня, о десятій годині. Того ж дня у той же час має відбутися і сесія Тернопільської обласної ради про це заявив виконуючий обов’язки голови облради Сергій Тарашевський.