Головна Головні Сьогодні ввечері у християн західного обряду – Свята вечеря

Сьогодні ввечері у християн західного обряду – Свята вечеря

634

vlcsnap-2015-12-24-16h10m20s962Сьогодні ввечері у християн західного обряду – Свята вечеря, а завтра вони святкуватимуть Різдво Христове. Традиції римо-католицького Різдва майже не відрізняються від греко-католицьких і православних обрядів: на Святу вечерю так само готують 12 страв. Головний атрибут різдвяного столу – кутя, а святого вечора – коляда.

Cьогодні у католиків всього світу переддень Різдва Христового – Святвечір. Існує традиція в день Святого вечора не їсти до настання темряви – в спогад про Віфлеємську зірку, яка сповістила волхвів і пастухів про народження сина Божого. Католики починають святу вечерю із запалення свічок. Той, хто запалює, каже: “Світло Христа”, а всі відповідають:”Богу хай буде подяка”. Далі читають Євангеліє від Луки або Матея. І діляться облаткою, бажаючи один одному щастя та здоров’я. Ламання облатки – звичай, що є символом єднання католиків. Після вечері співають колядки і йдуть на Святу Месу.

У римо-католицькому храмі Божого Милосердя та Матері Божої Неустанної Помочі в Тернополі нині панує особлива духовна радість. Католицька громада, яка збереться у костелі, прославлятиме одну з найвеличніших подій світу щирим і світлим привітанням: “Христос рождається – Славіте Його!”.

Сьогодні о 23-й годині у храмі відправлять “Пастерку” – Вілігійну Службу Божу, завтра богослужіння будуть о 8:30 на польській мові, о 10:00 на англійській мові, об 11:30 та о 18:00 – на українській мові. Православна ж церква та греко-католики вшановуватиме народження Ісуса Христа 7  січня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here