Головна Новини Сьогодні в християн розпочинається Успенський Піст

Сьогодні в християн розпочинається Успенський Піст

418

Сьогодні у хрvlcsnap-2015-08-14-11h24m36s156истиян розпочався Успенський піст або, як в народі, кажуть Спасівка. Триватиме він впродовж двох тижнів до двадцять восьмого серпня. Успенський піст здавна вважали найлегшим. Про нього казали: він не голодний, оскільки є багато хліба, овочів, ягід і грибів.

Сьогодні розпочинається єдиний з присвячених Божій Матері постів – Успенський. Початок Спасівки співпадає із ще одним святом Маковея, коли Церква вшановує сімох братів-мучеників, їх матір Соломію та учителя Єлеазара, які загинули за Христову віру. Успенський піст готує християн до двох величних свят літургічного року – Переображення Господнього та Успіння Пресвятої Богородиці. Здавна люди готувалися до великих свят молитвою, милостинею та постом. А в часі Успенського посту християни прагнуть наслідувати піст і молитву Пресвятої Богородиці, Котра готувалась ними до зустрічі зі Своїм Божественним Сином після Успіння, тобто Своєї дивовижної смерті.
-В цьому пості мета кожного християнина через відмову у їжі, через покращену, добру, щиру молитву, через добрі діла перемінити себе. Бодай один гріх, кожен особисто знає про нього, який людину пригнічує викорінити з свого життя, стати іншими, по-іншому подивитися на своє життя, – каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ, отець Олег Харишин

Священики радять жертвувати цей піст в наміренні миру та спокою в Україні.

-В сьогоднішньому стані в якому перебуває Україна в тих проблемах, які ми маємо добрі справи ми повинні робити. Як мінімум відвідати одного воїна, поцікавитися його життям, можливо він в лікарні чи поранений, чи зробити якесь інше добре діло через волонтерське служіння для того, щоб в цьому пості не залишатися байдужим до чужого горя. Тому піст є чудовою нагодою себе переобразити і перемінити, – каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ, отець Олег Харишин

Успенський піст, каже отець Олег, чудова нагода, аби духовно та тілесно підготуватися до великого свята Успіння Пресвятої Богородиці, для тернополян це особливе свято, саме двадцять восьмого серпня в Тернополі відзначатимуть День міста.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here