Головна Новини Сьогодні українські виші видали накази на зарахування вступників на місця державного замовлення

Сьогодні українські виші видали накази на зарахування вступників на місця державного замовлення

350

vlcsnap-2014-08-11-15h50m48s63З абітурієнтів – у студенти. Сьогодні українські виші видали накази на зарахування вступників на місця державного замовлення. Той, хто не став бюджетником, має шанс вступити на платну форму навчання, на неї зараховуватимуть довше: на денний стаціонар – до 18 серпня, на заочне відділення – до 25 серпня.

Хвилі зарахування вступної кампанії – активніші від морських. Цей період для абітурієнтів чи не найспекотніший. З початку серпня разом з родичами уважно відслідковували рейтингові списки і  розривалися між вишами з оригіналами документів.

– Третя хвиля навпаки, дуже багато людей подавали оригінали, бо по трьох хвилях ще не проходили на держзамовлення, але оскільки зарахування відбувається тільки тих, хто подав оригінали документів, то люди бачили, що перед ними в списках немає необхідної кількості і починали подавати оригінали документів, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ ім. В. Гнатюка Павло Чопик.


18-та година неділі, 10-го серпня, поклала сумнівам край. Документи подано. До 15-ої понеділка виші видали накази на зарахування вступників на місця державного замовлення. У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка держзамовлення, порівняно з торішнім, зменшилось не суттєво, різниця – 20 місць. Натомість вступників побільшало. Стати студентом вишу виявило бажання майже 9 тисяч людей. Тому конкуренції ніхто не скасовував.

– 8800 абітурієнтів загалом десь подало документи. Це на 10% більше, бо торік було 8100… Якщо брати соціальну роботу, там 5 державних місць, а заяв понад 600. Можна порахувати, який конкурс, – говорить Павло Чопик.

Студентам-державникам тепер залишається чекати посвяти в першокурсники, 31 серпня, і з 1 вересня на навчання. Решта мають можливість вступити на платну форму навчання.  На неї зараховуватимуть довше: на денний стаціонар – до 18 серпня, на заочне відділення – до 25 серпня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here