додому духовність Сьогодні у християн – Страсна середа

Сьогодні у християн – Страсна середа

255

vlcsnap-2015-04-08-16h51m36s37Сьогодні у християн східного обряду – Страсна середа. Її ще називають Великою, – це день віддання Ісуса на страждання і смерть. Сьогодні також згадують грішницю, яка помазала дорогоцінним миром голову Христа. Цього ж дня Іуда наважився зрадити Його за 30 срібних монет.

Велика середа – день передання Ісуса на страждання і смерть. Цього дня згадують подію із Євангелія: коли рада первосвящеників і книжників вже вирішила взяти Христа хитрістю і вбити Його. У ці дні віряни дотримуються суворого посту, “заради страждань Христових”, яких Він зазнав за гріхи людства.

Велика середа – День зради. У цей день Юда за 30 срібників зраджує Спасителя, обіцяючи показати Його воїнам, щоб ті могли дізнатися і схопити.

В Страсну п’ятницю, 10 квітня, в Зарваниці відбудеться театралізована Хресна дорога, яку організовують студенти Тернопільської вищої духовної семінарії спільно із Комісією у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Театралізоване дійство розпочнеться процесійною ходою від Собору Зарваницької Матері Божої та проходитиме стаціями Хресної дороги.

Під час зупинок паломники розважатимуть над страстями Ісуса Христа. Хресний хід розпочнеться об 11.00 годині. Його очолить архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Спочатку служитиметься Вечірня з виставленням Плащаниці, а відтак усі пройдуть 14-ма стаціями Хресної дороги, що на пагорбі поблизу чудотворного місця.