додому духовність Сьогодні у християн східного обряду Великий або Чистий Четвер

Сьогодні у християн східного обряду Великий або Чистий Четвер

322

vlcsnap-2015-04-09-16h13m30s67Сьогодні у християн східного обряду Великий або Чистий Четвер, день, коли прибирають в домівках, господині печуть паски, люди прощають один одному усі образи і готуються до Великодня.

У Великий Четвер Церква згадує Тайну Вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями і апостолами. Саме там було встановлено головне таїнство християнської віри – Євхаристія, що в перекладі з грецького означає “благодарення”. В цьому таїнстві відбувається найповніше, наскільки це можливо на землі, з’єднання людини з Богом. Починаючи з четверга і до неділі, усі церковні служби будуть присвячені земним стражданням Ісуса Христа.

– Страсний четвер або Чистий Четвер, як кажуть в народі, четвер, коли Ісус стоїть перед Пілатом, коли Його бичують, зневажають, але Він не нарікає, Він спокійно це все витримує,  – розповідає сотрудник Марійського духовного центру Зарваниця отець Микола Медюх.

В цей час зі Святого письма можна прослідкувати за реакцією Учнів Спасителя, коли Ісуса в Гевсиманському саді арештували, вони майже всі розбіглися, всі втекли. Коли Христа ведуть до Пілата, учні в натовпі розчинилися, старалися бути непоміченими.


– В той час, коли Ісуса спіймали, відбувся момент краху їх сподівань, вони зрозуміли, що все що вони собі напланували, те, що вони намріяли собі певні місця біля Ісуса, виявилося все ілюзією. Тут знову ж таки проводимо паралель до себе. Чи в моєму житті немає таких моментів, коли через труднощі я розчаровуюся? Але Ісус мужньо йде на смерть і витримує ті всі катування, щоб прийняти хрест і з тим хрестом йти на Голготу, – каже отець Микола.

Традиційно в чистий четвер випікають паски. Паска – це не просто ритуальний хліб, вона символізує тіло Христове і до її виготовлення треба ставитись з особливим натхненням. Крім цього, на Чистий четвер необхідно підготувати до Великодня своє тіло, ретельно вимитись, особливо це стосується дітей та хворих, бо вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів.