додому духовність Сьогодні церква вшановує Івана Хрестителя

Сьогодні церква вшановує Івана Хрестителя

552

vlcsnap-2015-01-20-16h46m02s65Сьогодні церква вшановує Івана Хрестителя. Цього дня віряни віддавали святому Івану особливу честь за те, що він хрестив Ісуса. Іван Предтеча – єдиний з усіх Святих після Божої Матері, що має свої празники Зачаття і Різдва. Про великий культ Хрестителя свідчать аж шість празників на його честь протягом церковного року. В народі кажуть: “Прийшов Іван Предтеча та й забрав всі свята на плечі”.

Пророк Іван Хреститель був посланий Богом, аби приготувати вибраний народ до визнання Ісуса Христа Месією. Коли Івану Предтечі явився Бог в пустині, він почав своє служіння. А коли Йому виповнилося 30, пішов у Єрусалим і на ринковій площі просидів мовчки 30 днів. Коли обіцянка мовчання була виконана, Іван встав серед натовпу й сказав: “Люди, покайтеся, ось Цар іде. Пророки вже давно говорили про Нього, а мудрі люди давно шукали Його”.

Коли Ісусові виповнилося 30 Іван Хреститель охрестив Його на річці Йордан. На Предтечу, люди хоч і готувалися до господарських справ, але важливу роботу не розпочинали й казали: “Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі”, “Хто не робить після Предтечі, того треба бити у плечі”.

Життя найбільшого пророка на землі, Івана Предтечі – яскравий приклад служіння Богові і своєму народові, кажуть священики. А тому всі ті, хто носить ім’я Іван, мають гордитися ним та старатися наслідувати Івана Хрестителя.