Головна духовність Сьогодні розпочався Петрів піст або ж Петрівка

Сьогодні розпочався Петрів піст або ж Петрівка

612

vlcsnap-2015-06-08-15h54m44s182Сьогодні, через тиждень після свята Зіслання Святого Духа, розпочався Петрів піст або ж Петрівка. Встановлений на честь святих апостолів і на спогад про те, що святі апостоли, по зішестю на них Святого Духа, розійшлися по всіх країнах з благою вістю, перебуваючи у пості і молитві. Тривалість посту залежить від того, коли був Великдень, і може тривати від восьми днів до шести тижнів.

У перший день Петрівки починали косити сіно. Із косовицею пов’язана цікава народна версія виникнення цього посту. Нібито обмеження в їжі встановив Святий Петро на прохання жінок, бо втомлені чоловіки поїдали все, що було в хаті, навіть молочні продукти, призначені для дітей. Тож милосердний Петро вмовив Павла, який завжди більше підтримував чоловіків, запровадити цей піст. Щоправда, в народі не дуже дотримувалися заборони їсти молочні продукти та курячі яйця. Адже влітку люди тяжко працювали на полі й на косовиці. Триватиме Петрів піст до 12 липня – свята апостолів Петра і Павла. Він вважається несуворим. Можна їсти продукти рослинного походження з олією, а оскільки апостоли були рибалками, дозволяється їсти рибу.

– Петро, який був рибалкою, якого покликав Христос, і в багатьох країнах він рахується також покровителем моряків. Тому основна така страва, десь наголошується, що риба, – розповідає священик Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці о. Ярослав Шевчук.

Піст – це час особистого зближення з Богом і нагода замислитись над своїм духовним життям, наголошують священики. Варто встановити для себе не лише обмеження в їжі, а й здобути духовну поживу.

– Завжди піст – це є крок ближче до Бога. Завжди не раз ми читаємо у святих отців, що піст має два крила: це є також молитва і милостиня. Бо якщо не будемо їсти лишень м’ясного – це буде лише дієтою, – каже отець Ярослав.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here