Головна духовність Сьогодні одне із найбільших церковних свят – введення в храм Пресвятої Богородиці

Сьогодні одне із найбільших церковних свят – введення в храм Пресвятої Богородиці

554

vlcsnap-2015-12-04-13h26m16s440Сьогодні у християн – свято введення в храм Пресвятої Богородиці. Воно належить до 12  найбільших церковних свят. В Євангелії нічого не написано про подію введення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги. Марія для християн є взірцем посвяченого Богу життя. А введення у Єрусалимський храм Пресвятої Діви є виразом любові до Бога Її батьків.

В основі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці лежить церковний переказ про те, що батькам Діви Марії, праведним Іоакиму і Анні, на старості Бог подарував дівчинку. За загальноприйнятою традицією батьки привели до храму свою трирічну доньку. Зустрічати Діву Марію вийшли священики храму і сам первосвященик, яким, за переказами, був Захарія, батько Іоанна Предтечі. Поставивши доньку на першу сходинку храму, Анна сказала: «Йди до Того, хто дарував мені тебе».

– Для нас є важливим побачити приклад Йоакима і Анни. Батьки радо жертвують свою дитину Богові. Коли ми бачимо сучасний світ, то є покликання і до монашого стану і зрештою батьки віддають своїх дітей у життя, вони дають їм можливість розправити крила і полетіти. Це важливо, що вони їх вчать, але не занадто опікуються, щоб діти були повноцінні і потім могли взяти відповідальність за своє життя. Діти, то не є наша власність, то є дар Божий і Господь нас цього вчить через Пресвяту Богородицю, – розповідає доктор біблійного богослов’я України отець Іван Січкарик.

Сьогоднішнє свято показує особливий шлях Матері Божої і вчить людей дорозі до Бога через храм.

– Коли ми дивимося на Марію, вона нам показує шлях життя, це те, що людина завжди має чомусь вчитись, пізнавати. Фактично життя людини, це є шлях до Бога через різні випробування, навчання, терпіння, радості, вона йде до Бога. Але щоб ця дорога була правильна, то має йти через храм. Тому в кожну неділю і свята ми маємо йти до церкви, молитися не лише за себе, а й за ближніх, відтак простили їм всі образи. І це вже цілий комплекс духовного виховання, – каже отець Іван.

Введення в храм Пресвятої Богородиці завершує цикл свят присвячених Матері Божій у цьому році. В цей день батьки по особливому моляться за своїх дітей, за їх добре виховання та Боже благословення.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here