додому Головні Сьогодні на Тернопільщині стартує другий етап четвертої черги мобілізації

Сьогодні на Тернопільщині стартує другий етап четвертої черги мобілізації

566

vlcsnap-2015-03-02-16h11m45s88Сьогодні на Тернопільщині стартує другий етап четвертої черги мобілізації, якій підлягають придатні до військової служби військовозобов’язані віком від 25 до 60 років.Тим, хто намагається втекти від повісток, загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність, нагадують в обласному військкоматі. Наразі розпочали вже 38 кримінальних справ стосовно тих, хто ухиляється від мобілізації.

– Планове завдання в нас знову ж таки порівняно з загальним обсягом мобілізаційного ресурсу в області не є великим. Тому достатньо з села по одному, по два, по три чоловіки, залежно від кількості населення подати, і ми виконамо з Вами планове завдання по області. Нас не будуть ганьбити і показувати, що Тернопільщина патріотична тільки на папері, а реально в нас чомусь це не так. Тому я надіюся, що Тернопільщина є патріотичною областю, виконання планового завдання, думаю, буде завершена у визначений термін і своєчасно, – розповідає Тернопільський обласний військовий комісар Володимир Катинський.

Скільки військовозобов’язаних на Тернопільщині мобілізують під час другого етапу четвертої черги, яка стартувала сьогодні, в обласному комісаріаті не кажуть. Призивають лише військовозобов’язаних, які визнані військово-лікарськими комісіями придатними до служби, запевняє капітан медичної служби Максим Швець.

– На території Тернопільської області працює 18 військово-лікарських комісій. 17 з них – районні і міські військово-лікарські комісії та ще одна військово-лікарська комісія Тернопільського обласного комісаріату, яка створена з метою контролю якості роботи інших військово-лікарських комісій на базі нашого Тернопільського обласного комісаріату. Зараз проводиться якраз робота районних військово-лікарських комісій, – каже капітан медичної служби Максим Швець.


Уникають повісток і депутати Тернопільської обласної ради. Із 120 підлягають під мобілізацію лише 9 народних обранців. Двоє з них непридатні, один оформляє документи в Нацгвардію, ще шестеро депутатів в розшуку, каже Володимир Катинський. В Тернопільську міську раду депутатам повістки принесуть цього тижня. Під час першого етапу четвертої черги мобілізації з Тернопільщини призвали двох жінок. Найбільш затребувана жіночі професії наступні: молодші медичні працівники, радіотелефоністи, радіотелеграфісти, кухарі.