додому духовність Сьогодні день преподобної Меланії, а у народі – Маланки

Сьогодні день преподобної Меланії, а у народі – Маланки

441

vlcsnap-2015-01-13-15h28m12s179Сьогодні день преподобної Меланії, або ж Маланки, а опівночі зустрічатимемо Старий Новий рік. На Тернопільщині особливо гучно і театралізовано свято Меланки відзначають у селі Горошова Борщівського району. Майже всі мешканці села переодягаються у заздалегідь приготовлені різноманітні костюми та маски і з першими сутінками виходять на вулицю. Театралізовані дійства тривають впродовж ночі і до обіду наступного дня. 

Впродовж ночі молодь щедрує, водить “козу” та переодягненого в Маланку парубка. Священики ж закликають за обрядами та гучними гуляннями не забувати про сутність та значення Різдвяних свят.

– В цій радості треба віднайти сенс, зміст. Тішитися можна по-різному, можна пити, гуляти, а можна знайти інший вимір – духовний, людський. Ми сьогодні живемо в часі війни, про неї багато говорять, але суть самої війни, суть самого зла настільки велика, що я думаю, що це свято має бути проведене з Богом, щоб протистояти тому злу. Радість полягає в тому, щоб ми віднайшли інший вимір – духовний, бо без Бога ми нічого не можемо. Тому цей Новий рік, який ми зустрічаємо, то це час особистої зустрічі з Богом, – говорить парох церкви Святого Василія Великого отець Степан Левчик.

Завтра ж, 14 січня, християни відзначатимуть свято Обрізання Господнього та вшановуватимуть пам’ять Святого Василія Великого. В однойменній церкві Тернополя, що на Новому світі, завтра – храмовий празник.


– Урочиста свята літургія буде об 11 годині, це один такий храм Василія Великого у Тернополі, я запрошую усіх Василів прийти до нашого храму, щоб тут разом із своїм покровителем пережити цю духовну зустріч з Богом і пережити глибше єднання з Богом в новому році, – каже отець Степан.

Завтра у храмі Святого Василія Великого крім літургії відбудеться урочистий обхід навколо церкви, а ще священики освячуватимуть воду.