додому Новини Софія Демчук з с. Грабовець Великогаївської громади займається розписом тарілок в українському...

Софія Демчук з с. Грабовець Великогаївської громади займається розписом тарілок в українському стилі

419

Залишити на згадку маленьку частинку рідного дому: Софія Демчук з села Грабовець Великогаївської громади розписує тарілки. На них вона зображає міста та села, у яких раніше бувала. Додатково додає і елементи української вишивки. Вироби мисткині вже подорожують не тільки Україною, а й світом. Унікальний посуд бачила наша знімальна група. Показуємо його і вам.

“Одного разу я вечеряла і подумала, що треба  таке зробити, щоб воно запам’яталося. Щоб воно було дійсно унікальне і красиве”, – розповіла Софія.

Ще з дитинства Софія Демчук з села Грабовець Великогаївської громади мала талант до малювання. Війна спонукала дівчину ще більше розкрити його та показати іншим. Через повномасштабне вторгення краянка якийсь час жила за кордоном. Коли повернулася – вирішила створити щось таке, що буде згадкою про важливе для кожного місце. Відтак дівчина почала розписувати тарілки. На посуді із порцеляни Софія акриловими фарбами зображує здебільшого міста та села, у яких раніше бувала. Додатково залишає і елементи української вишивки.

“Навколо мене завжди є натхнення, архітектура мені надзвичайно подобається. Я люблю їздити по різних містах, робити фотографії. Тобто переважно я їжджу по містах, і тоді зі своїх фото малюю ось ці тарілки”, – поділилася з нами мисткиня.

За професією дівчина працює фармацевтом в аптеці. Розпис тарілок для неї хобі, під час якого вона відпочиває. Над однією тарілкою мисткиня працює в середньому тиждень. Стільки часу Софія приділяє для того, аби якісно промалювати всі найменші деталі на посуді.

“Я стараюся намалювати кожну квіточку, травиночку, камінчик, щоб це було дуже реалістично. І на цю промальовку мені йде багато часу. І дуже багато займає вишивка. Це трохи важко. Тому що дуже маленькі клітиночки, і щоб вони гармонійно дивилися. В них мають бути рівнесенький квадратик, щоб воно дуже рівненько дивилося. Тобто це теж дуже делікатна робота”, – зазначила дівчина.

Вироби, зроблені руками Софії, не лише подорожують Україною, а й світом – дівчина відправляла їх в подарунок іноземцям та українцям в Америку, Польщу, Італію тощо.

“Дуже багато наших українців хочуть цього шматочка рідної землі. І я дарую їм таке щастя, щоб вони кожного разу вдома бачили своє рідне місто або свій рідний куточок, з якого вони походять”, – розповіла Софія.

У планах Софії Демчук створити колекцію тарілок, на яких будуть зображені визначні місця Велигаївської громади.