додому суспільство Снігову і морозяну погоду на Тернопільщині замінила дощова і мокра

Снігову і морозяну погоду на Тернопільщині замінила дощова і мокра

651

Снігову і морозяну погоду на Тернопільщині замінила дощова і мокра. Сніг тане, утворюючи на дорогах одночасно лід і калюжі. Вже від початку цього року кількість травмованих на дорогах зростає. Лише у травмпункт Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги щодня звертається півсотні людей. Тим часом, дороги міста та області для водіїв вдень безпечні, кажуть в Державтоінспекції. А от вночі пильності втрачати не можна. Покращення погоди синоптики поки що не прогнозують.

Обійти лід і стати у калюжу, або навпаки – такий вибір сьогодні мали тернополяни та гості міста, які ходили його вулицями. Сніг, якого наприкінці минулого року випало чимало, продовжує робити сюрпризи.

Опитування:

– "Мені зручно ходити, но де-куда є не дуже дороги, щоб були гарні".

–  "Взагалі, коли на початку трохи бралися в ту хуртовину чистити, то, я думаю, люди були вдячні працівникам. Але знаєте мені хочеться сказати, що колись ще за нашої молодості було таке поняття як ініціатива. Люди брали коло своєї хати, коло свого магазину чистили, робили, люди хотіли собі. А тепер у нас чекають, що хтось має зробити, бо їм не подпбається, що важко переходити. Ну, напевно, ми десь зачерствіли, або про своє благо не дбаємо самі".

– "Прибирають, видите вояк прибирають шо нема, слизько, можна впасти. З палкою, не годна ходити. Треба трошки посипати чимось, щоб можна було нормально ходити, а то можна шось собі зробити".

Від початку року пацієнтами травмпункту Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги кожного дня стає в середньому 50 людей. Лікарі радять у таку погоду не забувати про відповідне взуття, підошва ні в якому разі не має бути пластмасовою, для слизьких доріг підходить лише гумова. Також, аби не впасти і не травмуватись потрібно змінити тактику ходіння.

Володимир Мацюк, лікар-травматолог травмпункту Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги: "Не йти прямолінійно, а ноги широко розставити на ширині плечей, або чуть-чуть вужче йти по вулиці. Тоді збільшується площа реакції і площа стикання із землею людини набагато більша, тому імовірність підвертання ніг, імовірність падіння на руку набагато зменшується".

Про обережність на дорогах не повинні забувати і водії. Ще завтра на Тернопільщині протримається мокра погода, синоптики обіцяють дощ зі снігом, протягом доби температура повітря коливатиметься від -4 до +1. Шостого січня на автошляхах стане небезпечніше, адже мороз буде вдень і вночі, а на Різдво, 7 січня, синоптики прогнозують ще й сніг. Справжні морози на Тернопільщину повернуться після восьмого січня. Температура знижуватиметься поступово, опади на деякий час припиняться.