додому надзвичайне Снігові замети стали на заваді автобусному сполученню

Снігові замети стали на заваді автобусному сполученню

426

Снігові замети стали на заваді автобусному сполученню. У неділю, 16 грудня, на Тернопільщині оголосили надзвичайний стан та відмінили усі автобусні рейси.   Дістатися до місця призначення пасажири на Тернопільщині могли хіба що залізницею. У диспетчерській на автовокзалі "Тернопіль" кажуть, ажіотажу серед пасажирів у ці дні не було. Люди через засоби масової інформації були повідомлені про аномальну погоду та перебої руху автобусів.

У неділю, 16 грудня, Державтоінспекція у зв'язку із негодою обмежила рух транспорту в п’яти областях України: Івано-Франківській, Львівській, Рівненькій, Тернопільській і Хмельницькій. Важко довелося пасажирам, яких сильні снігопад та хурделиця застала далеко від дому. Дістатися в інший куточок Тернопільщини чи в сусідню область було неможливо.

Євгенія Чорній, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "Усі рейси були відмінені. Тому, що така ситуація була на дорогах. Була дуже сильна заметіль. І, звичайно, та то саме легше відправити людей з автовокзалу. А в полю що будуть робити. То їдуть люди і старші, і молодші, і з дітьми. То є страшно таких людей в дорогу відправляти. Краще, я думаю, перечекати годину-дві поки все втреться".

На сьогодні ситуація вже краща, коментують у диспетчерській автовокзалу "Тернопіль". За ніч дороги області трохи розчистили. Вже відкрито рух у напрямку Чорткова, Бережан, Кременця, Гусятина, Заліщиків та Львова. Ще є зриви у руху автобусів, але ситуація налагоджується.  

Євгенія Чорній, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "Сьогодні вже відправили на Заліщики автобус, на Бережани відправили. Ми тримали до певного часу, поки не загрузимо. Графіку не дотримувалися. Розумієте, тому, що підійшли люди і ми хочемо відправити людей хоть ті, що є. Щоб не мерзли".

Водій: "- Я би хотів їхати на Заліщики. Думаю, що і поїду.

– А прогорнули дорогу?

– Не знаю. Автобуси звідти ще не приїхали. Ні з Чорткова, ні із Заліщиків. Так що помаленько поїдемо, якщо Бог дасть всьо буде нормально".

Станом на полудень понеділка ще неможливо було доїхати автобусом у Ланівці, з Кременця на Почаїв, Броди та Бучач. В Івано-Франківськ автобуси їдуть через Чортків. Найгірша ситуація у селах Долина, Струсів та Дарахів. Пасажирам доводиться довго чекати.

Пасажир: "- Нема транспорту. До Бучача нічого нема. Що це за влада?

– Скільки часу Ви вже чекаєте на автобус?

– Вже дві сутки чекаю".

Засніжені дороги області вимагають великої пильності та обережності водія. Рух засніженими шляхами і складний і не безпечний. Водії скаржаться, розчищати дороги могли б і швидше, і краще.

Водій: "Ситуація на дорогах складна дуже, вкрай. Не чистять дороги взагалі. Замітає дорогу на Бережани. Проїхати, то тільки одна колєйка є. Розминутися, то треба заїхати в сніг. Дуже страшна ситуація.
Ні одної машини не бачив очисної. Ніякої".

Вчора мешканців області виручив залізничний транспорт. Оскільки  автомобільний та атобусний рух були перекриті, то єдиною можливістю дістатися пункту призначення стала залізниця. У неділю, 17 грудня, був величезний потік пасажирів, повідомляють у Тернопільській дирекції залізничних перевезень. Проте погода не жартувала і тут.  Замети утворювались і на колії, найскладніша ситуація була у напрямку Тернопіль-Копичинці-Борщів-Іване-Пусте. Проте негоду на залізниці вдалося перебороти, повідомляють у Тернопільській дирекції. На колії працювала снігоочисна техніка. Попри складні погодні умови жоден поїзд не відміняли, проте були збої у графіку руху. На сьогодні на залізничних шляхах області продовжує працювати снігоочисна техніка, а потяги рухаються згідно з графіком