додому надзвичайне Снігові замети перешкоджали вчасно вивозити тернопільське сміття

Снігові замети перешкоджали вчасно вивозити тернопільське сміття

457

Снігові замети перешкоджали вчасно вивозити тернопільське сміття. 16 контейнерних майданчиків у місті досі потопають у смітті. Це проблемні ділянки у кількох мікрорайонах міста, до яких не може під'їхати сміттєвивізний транспорт. Переповнені контейнери стоять на вулицях Білецькій, Чалдаєва, Старий ринок та на кількох вулицях Сонячного масиву.

Сміття з Тернополя не вивозили кілька днів. Спочатку не було куди. Через негоду дорогу до Малашівецького сміттєзвалища вдалось розчистити лише у середу, 19 грудня. 

– Засипало усі шляхи до сімттєзвалища. А це два кілометра доріг, які засипані висотою у півтора, два метри. Лише чотири дні ми пробивались до сміттєзвалища, робили необхіні тунелі,  щоб почати вивозити відходити, – розповідає заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

20 грудня з кількох мікрорайонів міста сміття почали вивозити. Проте, проблемними залишаються ще близько двадцяти контейнерних майданчиків. Баки переповнені, і тернополяни складають сміття поряд. Як розповідає Олег Соколовський, це найперше ділянки, до яких через сніг та ожеледицю немає під'їзду. До прикладу, вулиця Білецька, було вже чотири спроби вивезти сміття звідти, проте, через крутий ухил під'їхати до контейнерів машина так і не змогла. Інша проблема – припарковані автомобілі, які залишають мешканці навколишніх будинків.

– На східному масиві що ми бачимо, стоять підряд 5 контейнерних майданчиків, з двох вивезли сміття, з інших трьох – ні. Чому, бо ЖЕК прибав територію біля майданчиків, а власники машин побачили можливість і поставили авто. Два контейнери вивезти не вдалось. На даний час ЖЕК на вітрове скло залишають попередження і будемо забирати це, – каже Олег Соколовський.

В управлінні житлово-комунального господарства пропонують вивозити сміття не вдень, а вночі, і в такий спосіб пришвидшити прибирання майданчиків. Крім того, комунальники нагадують, спалювати сміття категорично заборонено, а ще просять тернополян не викидати у ці дні великогабаритне сміття.