додому надзвичайне Снігопади на Тернопільщині припиняться, проте стане холодніше

Снігопади на Тернопільщині припиняться, проте стане холодніше

393

Снігопади на Тернопільщині поступово припиняться, зате вже з 19 грудня синоптики прогнозують похолодання. Температурні показники  в середу знизяться вночі від 13 до 18 градусів морозу, при проясненнях до 22 градусів морозу,  удень – від 6 до 11 градусів морозу. Такі погодні умови синоптики прогнозують до 24 грудня.

Такого сильного вітру, який був на Тернопільщині минулими вихідними в області не спостерігали ще з 1974 року. Тернопільські синоптики кажуть, в ніч з 28 на 29 грудня 74-го року вітер в Тернополі дув зі швидкістю 29-30 м/с. Минулими вихідними на Тернопільщині швидкість вітру становила – від 16 до 22, а подекуди і до 28 метрів за секунду. Побила наша область і рекорд щодо опадів. Востаннє такі сніги були на Тернопільщині у 1997 році. Найхолодніший грудень в області був у 2002 році.

– Минулі дві доби наша область була під впливом циклону, через територію області проходили теплі атмосферні фронти. Випав сильний сніг, місцями дуже сильний від 40 до 70% місячної норми,  а в південній частині, зокрема в Бучачі – 113% місячної норми, – розповідає начальник Тернопільського обласного гідрометеоцентру Степан Софінський.

Надалі, кажуть синоптики опади поступово припиняться, але похолодає.

– 18 грудня, Тернопільський обласний центр гідрометеорології прогнозує часом невеликий сніг, збережеться поривчастий вітер 15-20 метрів за секунду, хуртовини, можливі снігові замети. А вже з 19 грудня погодні умови зміняться, область переходить під вплив антициклону, опади поступово припиняться, а температурні показники знизяться вночі від 13 до 18 градусів морозу, при проясненнях до 22 градусів морозу, денні температури будуть від 6 до 11 градусів морозу, – каже Степан Софінський.

Схожі погодні умови, кажуть в Тернопільському гідрометеоцентрі, збережуться на Тернопільщині до 24 грудня.