додому суспільство Сніг потішить мешканців Тернопільщини вже наступного тижня

Сніг потішить мешканців Тернопільщини вже наступного тижня

707

Не по-зимовому тепла погода збережеться в області до кінця цього тижня, кажуть в Тернопільському гідрометеоцентрі, з неділі, 12 січня,  похолодає до 5-10 градусів морозу вночі та 0-5 морозу вдень. Потішить мешканців Тернопільщини наступного тижня і сніг.

Січень вражає українців теплом. Середньодобова температура на Тернопільщині за 8 днів січня становить 0-4 тепла.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "Подібні роки – 98-ий – 0-6 тепла, 91-ий – плюс 1-3, 88-ий – плюс 2-4, 84-ий – 0-7 тепла. Тобто, ми бачимо, що за останніх 30 років достатньо часто спостерігалася подібного характеру кліматичні умови на території області. Вони не є аномальними, хоча і не є типовими".

На Різдво в Тернополі бачили веселку, тернополянка виставила фото в інтернет і чимало людей здивувалися такому явищу в січні. Проте в Тернопільському гідрометеоцентрі кажуть нічого надприроднього в цьому немає.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "Як зазначають наші гідрометеоспостерігачі, які вже багато років проводять спостереження, які багато років працюють в нас на службі, кажуть, що бачили і раніше, навіть в період коли лежав сніговий покрив. Випадали дощі, надходили теплі повітряні маси, такі явища в нас виникали".

До кінця цього тижня буде тепло і волого, кажуть в Тернопільському гідрометеоцентрі. Йтимуть короткочасні дощі, переважатимуть плюсові температури. Проте вже з неділі погода в області зміниться.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "При проходженні атмосферних фронтів ми очікуємо поривчастий вітер, опади у вигляді снігу та мокрого снігу, зниження температурних показників вночі до 5-10 морозу, вдень температура буде в межах від 0 до 5 морозу. От подібного характеру погодні умови спостерігатимуть на Тернопільщині впродовж наступного тижня".

Лютий за прогнозами Українського гідрометеоцентру буде теплішим за кліматичну норму. Під час атмосферних фронтів прогнозують високі температури, а після, при надходженні холодного арктичного повітря холодатиме до 10-15 градусів морозу.