додому суспільство Сніг, поривчастий вітер і похолодання, пронозують синоптики на Тернопільщині. З 12 січня...

Сніг, поривчастий вітер і похолодання, пронозують синоптики на Тернопільщині. З 12 січня – потепліє

468

Тернопільщина у найближчі дні буде під впливом атмосферних фронтів. То ж синоптики надалі обіцяють сніг, поривчастий вітер і зниження температури повітря, але ненадовго.

– Ми прогнозуємо сніг, поривчастий південно-західний вітер. На дорогах збережеться ожеледиця. Утворюватимуться слабкі хуртовини. Температурні показники вночі будуть в межах від 11 до 16 градусів морозу. При проясненнях, можливо, і 18 градусів морозу. Денні становитимуть від 5 до 10 градусів морозу, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

Із 12 січня температура повітря на Тернопільщині трохи підвищиться. Вночі стовпчики термометрів опустяться до поділок -6-11, а вдень -2-7 градусів. Така погода в області затримається у найближчі десять днів. Вона для Теринопільщини – типова. В межах норми на сьогодні і температура повітря, і кількість опадів, кажуть метеорологи.

– Український гідрометцентр прогнозував, що січень того року 2013 по температурний показниках буде дещо нижчим від кліматичної норми. Середньомісячна температура очікується в межах до 6,5 градусів морозу. Це є на 1,5 градуси нижче від кліматичної норми, а це означає, морози ще будуть попереду, – каже Оксана Софінська.

Українські прикмети кажуть: багато снігу у січні віщує великий урожай. А ще, якщо січень холодний, то липень – сухий і спекотний. Чи прийдуть на Тернопільщину "йорданські морози", за словами синоптиків, казати ще рано. За попередніми прогнозами Українського гідрометеоцентру, напередодні Водохреща на Тернопільщині потеплішає.