додому благоустрій Сміттєзвалище на Шептицького має перетворитись на автостоянку

Сміттєзвалище на Шептицького має перетворитись на автостоянку

419

Впродовж двох тижнів на вулиці Шептицького у Тернополі, поблизу центрального ринку, лежить побутове сміття. З такою інформацією тернополяни звернулись до Тернопільської міської ради, а фотографії "маленького сміттєзвалища" виклали в інтернет. Власники території, а це товариство "Тернопільський речовий ринок" пояснюють, що сміття накопичилось після демонтажу павільйонів. Адже зараз тут готують територію для облаштування автостоянки.

З 2002 року на цій території торгували люди. Цього року, відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради, цільове призначення землі має змінитись: з овочевого ринку на автомобільну парковку. Кілька тижнів тому всі павільйони демонтували, проте сміття залишилось.

Юрій Петяк, юрист ТОВ "Речовий ринок": "Сміття утворилось внаслідок демонтажу відповідно до рішення міськради, проводили демонтаж. І тому утворилось таке сміття. В зв"язку з погодінми умовами, які в нас були попередньо, прибрати оперативно не було можливості".

Лише нині сміття почали прибирати, адміністрація речового ринку каже, якщо погода дозволить, то до кінця цього тижня територію повністю очистять. Контролюватиме питання і муніципальна поліція Тернопільської міськради. Зараз вирішують чи складати відповідний протокол.

Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "Зараз ми будемо радитись з юристом, бо прибирання йде… Тим більше протокол треба складати на директора ринку, зараз треба ще десь цього директора знайти. Будемо радитись, і рішення приймати".

В будь-якому випадку далі продовжать встановлювати новий паркан і асфальтувати місця для платної парковки автотранспорту.

Юрій Петяк, юрист ТОВ "Речовий ринок": "Тут порядка більше 200 місць для паркування автотранспорту передбачено, і ще там ділянка. І буде платною, так, тому що товариство відповідно сплачує за оренду землі і тому так.

Тим часом підприємці говорять про доцільність облаштування на цій території парковки. Це питання вирішувалось два роки, бо продавці не наважувались змінювати місце торгівлі.

Ольга Алєксандрова, заступник голови громадської ради по питаннях ринку: "Давалися терміни, відтерміновувалось, і тут товариство не винне, бо люди не хотіли переходити. Треба питати чому? Бо там дорожче, там умови не ті. Тому вони довго це питання вирішували з міською радою, щоб їм надали відповідні договори, щоб вони там стояли легально, щоб з них побори не брались, і тому це питання довго тягнулось,  і вийшло що зараз винуватий ринок, але справа в тому, що затягувалось питання переходу тих підприємців, які торгували на соціальний ринок".

Тим не менше, рішення виконкому виконується і заплановано, що парковка почне працювати на цій території вже влітку.