додому суспільство Смакувати місцевими стравами запрошують на “Галицьку дефіляду”, яка відбудеться у Тернополі

Смакувати місцевими стравами запрошують на “Галицьку дефіляду”, яка відбудеться у Тернополі

721

Перший гастрономічний фестиваль "Галицька дефіляда"  запрошує тернополян 26-27 жовтня 2013 року на Театральний майдан міста. Мета фестивалю – розрекламувати місцеві страви та органічну їжу. Задля такої мети 10 тернопільських рестораторів, забувши про конкуренцію, спільно організовують свято і мають намір зробити його традиційним. А телекомпанія TV-4, інформаційний спонсор фестивалю, має намір показати це дійство на нашому каналі у прямому ефірі.

Гастрономічні фестивалі уже давно прижилися в Європі. Віднедавна успішно цю традицію перейняли і українські міста. У Тернополі ж вирішили: коли урожай в коморі – пора розважитись. Акцентуватимуть увагу на те, з чого їжу готують. "З ферми і городу – для твого роду", жодних смакових підсилювачів і майонезів.
 
Михайло Гросуляк, власник ресторану "Старий млин":
"Ми вирішили зупинитись на екологічній складовій. Оскільки Тернопільщина, я рахую, передує перед багатьма областями у тому плані. І, одночасно, ми хотіли потягнути руку, ресторатори як організатори цієї дефіляди, хочемо протягнути руку виробникам сільськогосподарським, а, я думаю, в тандемі сільськогосподарський виробник, який буде виробляти правильний продукт, а наші повари зроблять хорошу їжу з цього. Ми виграєм всі від того".

Кожен із 10 учасників готуватиме на фестивалі свою страву: кухарі "Кози" варитимуть борщ, ресторану "Максим" – грибну юшку, у "Кнайпі" – капусняк, ресоран "Чумацький шлях" – готуватиме рибну юшку, зупу гуляшову запропонують кухарі "Назарії", розсіл із локшиною – "Коловорот", гороховий  суп – "Самогонна ресторація", овочевий суп з фрикадельками – ресторан "День і ніч", рубці – ресторан "Рандеву". Із других страв організатори запропонують вареники із різними начинками. Усі страви продаватимуть за символічною нересторанною ціною. Одну страву приготують спільно, і нею пригощатимуть безкоштовно. Це – галицька традиційна капуста засипана.

Ігор Парій, власник ресторану "Рандеву": "Заодно тим меню ми хочемо показати, що ми об'єднуємось. Ми можемо навіть договоритися. Ми конкуренти? Ми не конуренти, виявляється. Ми робимо одну хорошу справу. Ми хочемо показати, ми хочемо показати, як можна готувати смачно, корисно, бо ми є те, що ми їмо".

Ігор Мамус, власник ресторанів "Коза", "Шинок": "Цього разу ми об'єднались для того, щоб показати себе і зробити тернополянам гарне свято, де вони могли б послухати музику, могли би "причаститися", могли б взяти участь в конкурсі силачів, ми організовуємо програму для діток у драмтеатрі. Вони будуть у драмтеатрі випікати свій перший хліб".

А ще на святі буде багато музики. Розважатимуть місцеві гурти, звучатимуть романси, автентична музика, етнічні барабани, відбуватимуться конкурси і фраєр-шоу. Подбали організатори і про комфорт учасників.

Максим Мариновський, власник ресторану "Максим": "Постараємось усе зробити для людей. Дамо людям змогу посидіти, погрітись, тому що це вже не літо, розуміємо, що десь буде холодно вже на ті числа, організуємо зону біотуалетів, тому що це – невід'ємна частина і хочемо зробити таке свято, дійство, яке б люди відвідали його протягом двох днів. Театральний майдан, 26-27 жовтня".

Такі фестивалі організатори планують зробити традиційними. Збиратись щонайменше у кожну пору року.