додому Новини «Слово і Церква: українське національне і духовне відродження у 19 столітті»

«Слово і Церква: українське національне і духовне відродження у 19 столітті»

510

«Слово і Церква: українське національне і духовне відродження у 19 столітті». Таку назву мала науково-практична конференція, яка відбулася у Зарваниці. Участь у заході взяли представники духовенства, члени наукової спільноти: літературознавці, мовознавці, митці та інші фахівці. У XIX–XX ст. єпископи та священники УГКЦ стали безпосередніми учасниками культурного, політичного, економічного відродження українського народу. Зокрема автором музики гімну України є священник Михайло Вербицький.

27 та 28 травня в Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувалася Науково-практична конференція «Слово і Церква: українське національне і духовне відродження у 19 столітті». У суспільному й громадському житті УГКЦ обстоює право українського народу на свою незалежну соборну державу та становлення в ній зрілого громадянського суспільства; реалізовує велику кількість благодійних і громадських проєктів в Україні та поза її межами.

Участь у засіданні сесій, виступах і роботі круглого столу взяли представники духовенства, члени наукової спільноти: літературознавці, мовознавці, мистецтвознавці, психологи, педагоги, серед них – і кандидатка філологічних наук Леся Вашків, яка переконана, що тільки в тісній співпраці різних наукових і соціальних сфер можна втілити задуми.

Під час роботи конференції відбулося кілька презентацій книг, одна з яких – Любомира Крупи, який загинув на війні. Його книга має назву “Вплив митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця 19 – першої половини 20 століття”, презентувала працю на конференції його колишня одногрупниця – Леся Алексієвець.

Читайте також: До Марійського духовного центру Зарваниці не один рік їдуть паломники з усієї країни та з-за кордону