додому Головні Скільки коштів витрачають міста на встановлення головних ялинок: дослідження від “ЧЕСНО”

Скільки коштів витрачають міста на встановлення головних ялинок: дослідження від “ЧЕСНО”

626

Зараз в соцмережах шириться фейк про начебто виділені з міських бюджетів 609 млн грн на купівлю ялинок та новорічних декорацій. Рух «ЧЕСНО» пояснює, чому це неправда. 

За інформацією міських рад, цього року загалом на придбання ялинок та новорічних декорацій витратили 62 тис. грн у 17 обласних центрах. Для порівняння: минулого року новорічні святкування обійшлися 16 містам у понад 200 тис. грн,  а 17 містам у 2021 році — у понад 50 млн грн.

З міських бюджетів міст, де встановили чи встановлюватимуть ялинки, кошти виділялись мінімальні. Зокрема, у Чернігові витратили 12 тис. грн на дві ялинки, а в Миколаєві — майже 50 тис. грн на послуги з оновлення та придбання світлових декорацій. Економії досягнули шляхом взаємодії влади, громади та бізнесу. 

У більшості міст не купували нові декорації, натомість використали минулорічні або ж прикраси ручної роботи (Тернопіль та Івано-Франківськ). У кількох містах витрати з місцевих бюджетів не передбачені (Чернівці, Кропивницький, Дніпро) — там активно долучається місцевий бізнес. Також коштом бізнесу ялинки встановили у Києві та Львові.

В Одесі за програмою благоустрою на 2022–2026 планували витратити значну суму на капітальний ремонт декоративного освітлення, але ці кошти не витрачалися через воєнний стан.

Частина міст взагалі відмовилися встановлювати головну ялинку. Зокрема Вінниця, Черкаси, Рівне, Житомир, Чернігів, Херсон. У прифронтових містах ялинки не встановлювали з питань безпеки. У Запоріжжі задля встановлення ялинки у бомбосховищі кошти з міського бюджету також не виділялись, залучили волонтерську допомогу. 

Частина міськрад, замість встановлення ялинок, зосередилась на створенні новорічної атмосфери для дітей та придбанні подарунків.