додому Новини Скіфські стріли та прусські монети: музеї Тернопільщини отримали від СБУ конфіскат

Скіфські стріли та прусські монети: музеї Тернопільщини отримали від СБУ конфіскат

414
Співробітники Тернопільського управління СБУ передали у краєзнавчі музеї Тернопільщини раритетні колекції старовинних предметів.
У січні минулого року зловмисники намагалися приховано вивезти за межі України старовинні срібні монети та колекцію скіфських наконечників стріл. Культурні цінності контрабандисти мали намір переправити у країни ЄС для продажу іноземним колекціонерам, але оперативники спецслужби своєчасно виявили та вилучили історичні артефакти.
Вироком суду організаторів контрабандного бізнесу визнано винними, а антикварні предмети, що мають культурну цінність, конфісковано у дохід держави.
Сьогодні ж співробітники УСБУ в Тернопільській області передали збережені історичні пам’ятки до рук працівників краєзнавчих музеїв Тернопільщини.
Відтепер колекція зі 382 скіфських наконечників стріл, датовані VII-III століттям до нашої ери, перебуватиме на постійному зберіганні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Водночас, 6 зліпків прусських монет часів правління Сигизмунда I зберігатимуться у краєзнавчому музеї Шумська.