Головна суспільство Скаржитись на дії чи бездіяльність влади і посадових осіб можна регіональному омбудсмену

Скаржитись на дії чи бездіяльність влади і посадових осіб можна регіональному омбудсмену

304

Якщо ви маєте скаргу на дії чи бездіяльність влади чи посадових осіб – зверніться до омбудсмена. Це правозахисник, якого парламент уповноважує контролювати дотримання прав та свобод людини. Аби краще зрозуміти інтереси громад різних областей та захищати їх права, у кожному регіоні діють координатори уповноваженого з прав людини.

Аби спілкуватись із громадянами, які не можуть звернутись в офіс уповноваженого з прав людини в Києві, у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях та Тернополі тепер – спільний регіональний правозахисник. Володимир Шевченко, якого призначили координатором омбудсмана, каже, що радитиме, як захистити себе, але варто розуміти є порушенням прав людини.

– Порушником прав людини може бути тільки держава, не може бути інша людина./// Якщо, наприклад, одна людина порушує права іншої, а держава не реагує, отут вже є порушення, – розповідає регіональний координатор зі зв'язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Володимир Шевченко.

Секретаріат омбудсмана – незалежний від органів влади. Ця організація недержавна та не може покарати когось. Вона надає рекомендації як діяти, коли ваші права порушені, направляє до органів, які можуть вирішити ваше питання чи виступити посередником між вами та державою. У своїй діяльності омбудсман зачасту опирається на громадські організації.

– Якщо є якась суспільна проблема, і громадські організації готові, скажімо, її представляти, то ми готові до співпраці.

Другого червня за допомогою скайп-зв'язку можна буде поспілкуватись із уповноваженою з прав людини Валерією Лутковською. Звертатись потрібно за адресою Пирогова, 11, офіс 7. Сюди ж можна звернутись, аби поспілкуватись із Володимиром Шевченком.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here