додому благоустрій Скарги і пропозиції щодо ремонту доріг Тернополя можна подавати за телефоном 15-80

Скарги і пропозиції щодо ремонту доріг Тернополя можна подавати за телефоном 15-80

396

Контролювати якість ремонту доріг у Тернополі можете і ви. З такою пропозицією звертається до тернополян влада міста. Свої скарги, побажання та пропозиції можете подати, зателефонувавши за номером гарячої лінії 15-80. Тим часом у Тернополі вже обговорили найактуальніші питання ремонту доріг. У сесійній залі міської ради відбулась нарада, участь у якій взяли депутати, представники виконавчої влади, громадських організацій та засобів масової інформації.

Загалом на ремонт доріг у Тернополі цього року міська рада виділила 30 мільйонів гривень. Ці гроші використовують на капітальний і поточний ремонти. Гарантія на поточний ремонт, відповідно до Державних будівельних норм, – один рік, а на капітальний – два роки. За дотримання гарантійного терміну відповідає безпосередньо організація, яка ремонтує.

– Виконавець відповідає власними коштами. В нас є випадки, коли протягом гарантійного періоду складається претензія на дефект і виконавець виконує роботи. В тому числі, і цією весною будуть по деяких об'єктах. Це абсолютно нормальний фактор виконання робіт будівельниками і взяття на себе гарантійних зобов'язань, але в нас є факт об'єктів капітального ремонту, яким і 5, і 7, і 10 років, і далі в нормальних умовах експлуатації, – розповідає заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Після зими у Тернополі було пошкоджено 70% дорожного покриття, каже міський голова Тернополя. Більшість доріг не ремонтували  десятки років. Усі заплановані на 2013 рік дорожні роботи виконують відповідно до графіків, запевняє влада міста. За якістю проведення робіт слідкує відділ технагляду і Держбудконтроль. Скарги та пропозиції можуть висловлювати городяни, зателефонувавши на гарячу лінію за номером 15-80.

– Частина робіт є, які вже завершені. Частина робіт, які продовжуються робити, тому ми не проводимо остаточних розрахунків з нашими підрядниками, є проплачені аванси, і то лише частково. Нам поки що вдається домовлятися з підрядниками, що роблять практично за рахунок власних коштів, тому що казначейство не проводить платежів і сьогодні ми маємо декілька мільйонів гривень заборгованість, яка фактично є неоплаченою. На чесному слові працюють підрядники, які просто вірять, що ці розрахунки будуть проведені. Тому до факту проведення розрахунків, якщо є якісь претензії, зауваження, або пропозиції від чи засобів масової інформації, чи громадських організацій, чи якихось інших контролюючих органів, ми би хотіли їх чути, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Жодної копійки на ремонт доріг Тернополя з державного бюджету не виділили. Усі ремонти роблять за рахунок міста, каже міський голова Тернополя.