додому культура Сімейну виставку картин відкрили 16 листопада у Тернопільському краєзнавчому музеї

Сімейну виставку картин відкрили 16 листопада у Тернопільському краєзнавчому музеї

620

Сімейну виставку картин відкрили 16 листопада у Тернопільському краєзнавчому музеї. Живопис Галини Лєбєдєвої, її дочки Наталії Яковенко та графічні роботи внучки Юлі схожі між собою непідробною щирістю та яскравістю барв. Квіткове царство, старий та новий Тернопіль чи перші дні весни – все це живе на їхніх полотнах. Картини, які творили три покоління художниць, можна побачити у краєзнавчому музеї до 20 грудня.

Уродженка Львова Галина Лєбєдєва у Тернополі живе вже тривалий час. Вона була однією із ініціаторів формування місцевого мистецького угруповання "Первоцвіт". Місяць тому виставка графіки художниці, її молодшої дочки Ольги Яковенко та внучки від старшої дочки Юлії Яковенко була представлена у тернопільському обласному художньому музеї. В краєзнавчому музеї виставка об'єднала живописні роботи Галини Лєбєдєвої, внучки та старшої доньки Наталії Яковенко.
 
– Потреба в малюванні була з дитинства, ну і вона проявилася особливо тепер, тому що я вже маю більше можливостей присвятити творчості. А то шо діти в мене, власне, тягнуться до мистецтва, то може це не дивно, але те, що фактично одна професійний художник, Наталка теж іде в цьому керунку, хоча закінчила університет у Львові, це трохи мені дивно – мабуть генетика працює. Ну, і внучка проявляє здібності, – розповідає художниця Галина Лєбєдєва.
 
Галина Лєбєдєва – учасниця усіх виставок у Тернополі. Каже, що одній картині присвячує 5 хвилин і ціле життя. На виставці у краєзнавчому музеї – переважно, роботи за три останніх роки та кілька – більш раннього періоду. Її дочка Наталія Яковенко захоплюється класичним живописом олійними фарбами. В основному відтворює натюрморти та пейзажі,  її роботи вважають різомаїттям квітів.
 
– Якщо малювати пейзажі, природу – це бажано робити з натури. Тобто, це, відподно, треба організуватись, десь виїхати на пленер – це вже складніше. Квіти в мене, я сама їх вирощую, вони завжди під рукою, завжди прийшла додому, сіла і пишу роботу, – пояснює Наталя Яковенко.
 
Техніка монотипія, якою займається Юля Яковенко – це простір для фантазії. Уявити наперед, що вийде на картинці – неможливо. Сімейна виставка Галини Лєбєдєвої, Наталії Яковенко та Юлії Яковенко, діятиме у Тернопільському краєзнавчому музеї до 20 грудня.
 
TV-4