додому культура Шини, щити і розтрощені каски – у Тернополі відкрили виставку пам’яті Небесної...

Шини, щити і розтрощені каски – у Тернополі відкрили виставку пам’яті Небесної сотні

478

vlcsnap-2015-02-23-14h37m39s189Пригадати події річної давності, побачити фотографії та артефакти Революції Гідності можна у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Тут до річниці пам’яті Небесної сотні облаштували виставку.

Виставка у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї показує події київського майдану річної давності. Світлини – тернопільських фотокореспондентів – Івана Пшоняка та Миколи Василечка. Їх вже в музеї показували, бачили фотографії і у різних куточках області. До експозиції додали і матеріали, які надали активні учасники Революції Гідності.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Тернополі молитимуться за Героїв Небесної Сотні

– Це матеріали як доказ того, як снайпери влучали у наших мирних жителів. Це каски, це щити, протигаз, прошитий снайперською кулею, яка цілила просто у вічі майданівцям. Це каска, яка розтрощена навпіл, – розповідає заступник директора з наукової роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова.

Частину експонатів передали тернополяни Юрій Заблоцький та Сергій Кузнєцов, які були учасниками революції, а зараз воюють в АТО. Тут є і особисті речі майданівців, революційні шини, коктейлі молотова. А ще – два майданівських прапори, один із них – із ялинки майдану. Частина експозиції – речі, які не згоріли у будинку профспілок.

– Там і книги різні, якими користувалися там, і особисті речі євромайданівців, які там проживали, і пізніше невідомо було, чиї це речі.Усі ці речі, які збереглися більш-менш, – каже Наталія Чеканова.

Окремий куточок – для Героїв Небесної сотні Тернопільщини. З усіх матеріалів у відділі новітньої історії сформують постійнодіючу експозицію. Ця ж виставка у холі Тернопільського краєзнавчого музею працюватиме до 20 березня.