додому здоров'я Швидка допомога Тернополя має пального на один день роботи

Швидка допомога Тернополя має пального на один день роботи

783

Б'ють на сполох медики швидкої допомоги Тернополя. Для нормальної роботи їм не вистачає грошей. Головний лікар Тернопільського міського комунального закладу «Станція швидкої медичної допомоги» застерігає, що пального на його підприємстві залишилось на один день роботи. З 1 січня в Україні діє закон, яким передбачене фінансування швидкої екстреної медичної допомоги з обласного бюджету. У нашій області його ж досі не прийняли. Відтак, аби швидка допомога працювала повноцінно, кажуть медики, потрібні гроші.

Законом "Про екстрену медичну допомогу" передбачено, що з 1 січня цього року уся екстрена медична допомога переходить на фінансування з обласного бюджету. Проте ситуація склалася так, що вже півроку Тернопільщина живе без нього. Тернопільська міська "Станція швидкої медичної допомоги" зараз фінансується за тимчасовими кошторисами з обласного бюджету.

Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: "Не прийнятий обласний бюджет, то фінансування йде по 1/12 від річного минулорічного бюджету. Тому цих коштів природньо не вистачає. Бюджетний кодекс України забороняє фінансування з кількох бюджетів. Тобто, якщо  закон "Про екстрену допомогу" передбачає фінансування з обласного бюджету, то з інших бюджетів фінансування заборонене".

Грошей для повноцінної роботи "Станції швидкої медичної допомоги" не вистачає. У міській раді перконують, шукають механізми як допомогти швидкій. Минулого тижня рішенням виконавчого комітету виділили 50 тисяч гривень на закупівлю медичних препаратів закладами охорони здоров'я. Пізніше їх передадуть "Станції швидкої медичної допомоги". І хоч з медикаментами ситуацію поки що вирішили, але залишається ще чимало проблем. За травень на «Станції швидкої медичної допомоги» виплатили лише 25% зарплати.  
Петро Левицький, головний лікар Тернопільського міського комунального закладу «Станція швидкої медичної допомоги»: "Кошти, передбачені і виділені цим тимчасовим бюджетом, використані були ще в середині квітня. Кожного дня 6-8 машин машин не має змоги виїхати, обслуговувати виклики. На ще один день, завтрашній, тільки залишилося бензину. Тобто, вже післязавтра заправити машини не буде чим".

Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: "Ті проблеми, які зараз озвучив Петро Ростиславович, виникають щоденно. Ми їх оперативно розглядаємо, шукаємо механізми їх вирішення. Сьогодні так само визначається механізм закупівлі чи компенсації паливних матеріалів".

Закон України "Про екстрену медичну допомогу" вимагає також створення закладу екстреної допомоги нового типу.

Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: "Закон про екстрену медичну допомогу вимагав створення в області нового закладу, обласного значення, якому будуть підпорядковуватися всі станції швидкої допомоги в області, в тому числі і міський заклад охорони здоров'я. Такий заклад був створений розпорядженням в.о. голови обласної ради на базі так званої санавіації".

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "Визначено проблемні моменти, які все таки залишаються. А це, насамперед, перевід людей, працівників з міської структури в обласну структуру, компенсація видатків відшкодування відпускних, а це сума більша, ніж 1 мільйон гривень, а також фінансування видатків, які пов'язані із закупівлею медикаментів, бензину".