Головна Новини Шведські компанії готові працювати з тернополянами у сфері енергоефективності

Шведські компанії готові працювати з тернополянами у сфері енергоефективності

420

vlcsnap-2016-02-12-15h32m30s027Шведські компанії готові працювати з тернополянами у сфері енергоефективності. Тернопіль відвідав заступник посла Швеції в Україні Генріх Нурберг та керівники представлених в Україні шведських енергоефективних компаній. Іноземці розповідали про конкретні програми, презентували свої підприємства та обговорили можливості використання їхніх технологій у сфері енергоефективності у Тернополі.

Шведські урядовці та бізнесмени приїхали до Тернополя, бо хочуть співпрацювати з тернополянами. Керівники представлених в Україні шведських компаній ділились досвідом використання технологій енергоефективності. Крім досвіду Швеція готова допомогти й грошима. Сума немала – 20 мільйонів євро щороку на заходи енергоефективності у Тернополі.

– Є два шляхи, в яких Швеція є донором. Перший – це розвиток співпраці між Швецією та Україною. Це донорська допомога Швеції, 20 млн. євро щороку, 10 з яких спрямовується на енергоефективність. А також, варто згадати, що Швеція є великим донором у різних міжнародній фінансових організаціях, таких, як фонд«E5P», Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля,Нефко, Північна Екологічна Фінансова Корпорація та ін. Тобто, таке фінансування існує і ініціатива має йти від міст, які мають розробляти такі проекти самі і подавати їх, – розповідає Перший секретар Посольства Швеції в Україні Генрік Нурберг.

Тернопіль – одне з небагатьох міст країни, яке активно працює в напрямку розумного використання енергії. До 2020 року, відповідно до Угоди мерів, місто зобов’язалося скоротити споживання всіх енергоносіїв та викидів вуглекислого газу на 20%.


– В 13 році ми вперше проаналізували скільки місто витрачає коштів на будь-яку енергію, газ, електрику. Ми тоді порахували при бюджеті в 950 мільйонів ми всім містом витрачали понад 1 млрд, 350 тисяч гривень. Тобто лише використання енерегії з»їдає більш ніж весь бюджет міста і це ненормально. Тому ми стали підписантами угоди мерів 2020 яка передбачає скорочення всіх енергоносіїв і зменшення використання енергії на 20 відсотків та зменшення викидів вуглецю на 20 відсотків, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Після Тернополя представники Посольства Швеції відвідають Івано-Франківськ. А вже на початку червня в столиці має відбутися великий шведсько-український форум. Запросили на нього і представників Тернополя.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here