додому Новини Штраф за російську музику: у Верховній Раді пропонують внести зміни у законодавство

Штраф за російську музику: у Верховній Раді пропонують внести зміни у законодавство

922

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про адміністративні порушення за використання музичного продукту країни-агресора.

Законопроект “Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора” (реєстраційний номер 9547) запропонували 16 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає штраф за публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів, інших творів російською мовою, що є заборонено законодавством. Штраф пропонується в розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5 100 до 8 500 гривень. А за повторне таке порушення протягом року від 1 тис. до однієї 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тисяч до 25 500 гривень.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на початку липня 2023 року у селі Погреби на Київщині стався конфлікт – відвідувачку закладу, яка зробила зауваження щодо використання російської музики в караоке, виштовхали з приміщення.

Зазначається, що пізніше поліція склала адміністративний протокол щодо закладу за статтею 155 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф від 17 до 170 гривень. У парламенті вважають, що це не є “адекватним покаранням”.