додому Новини Штраф від 170 до 1190 гривень – за спалювання листя

Штраф від 170 до 1190 гривень – за спалювання листя

830

vlcsnap-2015-11-06-16h36m21s14Штраф від 170 до 1190 гривень – за спалювання листя. Таку суму тернополяни платитимуть за шкоду довкіллю та здоров’ю мешканців міста. Тож комунальники радять добре подумати, перш ніж вирішувати проблему за допомогою сірників та паперу. Адже таке рішення не вигідне ні для природи, ні для вашої кишені.

Осінь добігає кінця, проте проблеми пов’язані з нею все частіше дають про себе чути. Особливо це стосується сухого опалого листя. Питаннями – куди його дівати і що з ним робити? – цікавляться не всі, проте багато хто пробує вирішити проблему за допомогою вогню. Та спалювати сухе листя українцям забороняє закон. За непослух – штрафи від державної екологічної інспекції і не лише.

– На території будь якого населеного пункту суворо забороняється спалювати суху рослинність, листя. Ця заборона регламентована на законодавчому рівні. Так основний закон нашої держави, Конституція України, гарантуючи кожному безпечне для життя та здоров’я довкілля, і визнаючи людину найвищою суспільною цінністю, дає кожному законне право боротися із паліями. Відповідальність за спалювання сухої рослинності і листя передбачена кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема статтею 77.1. І штрафи, які передбаченні цією статтею на фізичних осіб від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 170-340 гривень, на посадових осіб від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 850-1190 гривень, – розповідає головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології управління ЖКГ благоустрою та екології Тернопільської міської ради Світлана Молодецька.

Покарання гривнею дієве, проте навіть не це має спиняти нас від спалювання листя. За такий здавалося б невагомий, хоча й бездумний вчинок можна поплатитись не лише своїм здоров’ям, а й здоров’ям своїх рідних і близьких.

– Мало хто замислюється про шкоду, яка наноситься від спалювання сухої рослинності і листя. Так для прикладу, при згорянні близько 1 тонни сухих рослинних залишків у навколишнє середовище виділяється до 9 кілограмів мікрочастинок диму, до складу якого входить ряд надзвичайно шкідливих для навколишнього середовища і для здоров’я людини сполук. Це зокрема важкі метали, чадний газ, низка канцерогенних сполук. Окрім того у тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, який є надзвичайно отруйною речовиною для організму людини, – каже Світлана Молодецька.

Поміж листя горить і сміття. Вчені жахають цифрами: від згоряння одного поліетиленового пакету у навколишнє середовище виділяється близько 70 різноманітних сполук. Більшість яких є надзвичайно шкідливими для здоров’я людини. Також спалювання листя приносить шкоду і рослинності, адже
разом із листям знищуються ґрунтоутворюючі організми, пошкоджуються нижні частини дерев та кущів, насіння і коріння трав’янистих рослин. Тому комунальники радять збирати та вивозити листя. У Тернополі для цього є два місця: територія Нового кладовища на вулиці Бригадній 46, та територія іподрому. Так ви збережете навколишнє середовище в якому живете, своє здоров’я та свої кошти.