додому культура Шпаківні із книжками розмістять у Тернополі

Шпаківні із книжками розмістять у Тернополі

691

"Додай читання" – з такою Всеукраїнською ініціативою звернулися до тернополян. У рамках акції кожна школа міста виготовила шпаківню та зібрала у ній книги для дітей. Шпаківні розмістять у різних громадських місцях: кафе, поліклініках, магазинах, аби дитина замість нудьгувати, прочитала кілька сторінок книги.

Всеукраїнська ініціатива ”Додай читання” продовжує розгортати мережу “книжкових шпаківень” з книжками та журналами для дітей. Представили їх і у Тернополі. Школи міста виготовили близько 30 шпаківень, а всього їх в Україні вже більше сотні. Тернопільські школярі самостійно збирали книги, які, на їхню думку, будуть цікавими і для  інших дітей. Роксолана Гулянич представила шпаківню-читальню від Тернопільської класичної гімназії. Каркас для міні-бібліотеки зробив вчитель гімназії, а от наповнювали її самі учні.

Роксолана Гулянич, учениця 8 класу Тернопільської класичної гімназії: "Ми багато дітей долучили до цієї акції. Багато дітей приходило і приносило книжки. Ми зібрали 75 книжок. Тут є різна, і художня література, розвиваючі книги для дітей, казки, оповідання. Найрізноманітніші книги".

Оргнанізатори ініціативи "Додай читання" переконані: книгу потрібно робити ближчою до дітей.

Ірина Мацко, бібліотекар, письменниця, координатор Всеукраїнської ініціативи "Додай читання" у Тернополі: "Метою є, основною метою є розставити такі маленькі кейсики, маленькі такі в різних місцях громадських, де бувають діти. Для того, щоб вони у вільний свій час користувалися, коли очікують на щось, то могли не до  мобільного, комп'ютера чи ноутбука, а долучитися до книги. Хоча б трошки".

Координатори акції сподіваються, книги зі шпаківень не пропадатимуть, а навпаки їх ставатиме більше і більше. Кожен і зараз може долучитися до акції і залишити там свою книгу. Так, переконані організатори, книги "прилітатимуть" у шпаківні від самих читачів. У цій ролі вже спробував себе Роман – третьокласник сьомої школи Тернополя.

Роман, учень 3 класу школи №7 Тернополя: "Я сьогодні буду роздавати книжки, в шпаківні буду ставити".

Роману ідея зі книжковими шпаківнями дуже сподобалась. Хлопець розповідає, і сам читає залюбки. У свої 9 років вже має улюбленого письменника.

Роман, учень 3 класу школи №7 Тернополя: "Люблю читати найбільше книжки Всеволода Нестайка. Мій улюблений персонаж з "Лісової школи" Кося Вухань. Ця книжка дуже смішна і він мені дуже сподобався".

Координатори акції дуже сподіваються, що їхня ініціатива сподобається маленьким тернополянам. А ще закликають дітей, як тільки побачите шпаківню, не соромтеся, підходьте і читайте.

Леся Гапон, завідувач сектору Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Ми дуже сподіваємось, що очікування в черзі, наприклад у поліклініці, після сьогоднішньої акції і для діток, і для їх батьків буде і кориснішим, і приємнішим. Вони прєднають красиве і корисне. Як це заведено в нашій українській культурі".