додому суспільство Шостий зайвий. Автоколона із більше, ніж 5 авто, може опинитись поза законом

Шостий зайвий. Автоколона із більше, ніж 5 авто, може опинитись поза законом

522

Шостий зайвий. Колона з більше, ніж п'яти автомобілів без відома правоохоронців – табу. За це водії можуть на два роки позбутись не лише прав, а й автомобіля. Про інші можливі зміни до українського законодавства – у сюжеті.

Пан Йосип, водій: "Дурдом в нас твориться. Справжній дурдом".

Це водій зі стажем у майже чверть століття коментує можливі нововведення в українському законодавстві. Серед законів, за які 16 січня проголосувала Верховна Рада, є такі, які чоловіка не тішать. Боком, каже, може вилізти рух у колонах більше п'яти автомобілів без узгодження з правоохоронцями. За це закон передбачає вилучення у водія прав та автомобіля на 2 роки.

Пан Йосип, водій: "На природу, наприклад, поїхати відпочити, ще кудись.

– Буває, що це кілька машин?

– Буває і 6, і 8, і 10. Як їдемо відпочивати, то всі їдемо разом, куми, сім'ї.

– Тобто може трапитись непорозуміння?

– Звичайно, питань нема".

Без кортежів не обходяться весілля та похорони. Водії побоюються, щоб і в заторах за ними кілька знайомих авто не опинилось. А от звичних для українців автомайданів це стосується чи не найбільше, вважають тернопільські активісти. Тільки цього тижня вони влаштували автопробіг до будинків представників "Партії регіонів". У ньому взяло участь близько 25-ти автомобілів.

Ігор Яворський, член Комітету національного спротиву у Тернополі: "Що робити, якщо закон говорить чітко, що не можна збиратися п'ятьом автомобілям в одну автоколону? Я говорив, тоді ми будемо чотирма автомобілями збиратися в колону, будемо збирати великий автобус на 52 чоловіка".

Якщо таку кількість людей під стінами будинку розцінять як "групове порушення громадського порядку", то це вже 2 роки позбавлення волі. Блокування доступу до житла, нова кримінальна норма, передбачає 6 років ув'язнення. Активісти запевняють, все відбувається мирно. Та чи так само вважатимуть правоохоронці? До слова, у спілкуванні з ними варто бути дуже обережними. Погроза міліціонеру – це ще плюс 7 років. За порушення правил дорожнього руху тепер замість водія можуть притягнути власника авто, якщо порушення зафіксовано автоматичним засобом. Тим часом, реакція українців на можливі зміни у законодавстві в інтернеті не забарилась. Мовою карикатур говорять про автоколони, участь в мирних зібраннях у касках та формі.