додому культура Школярів з усієї країни працювали над творчими роботами для участі у проекті...

Школярів з усієї країни працювали над творчими роботами для участі у проекті “Рідна країна – безпечна країна”

851

Теребовля увійшла у “7 чудес України: історичні міста та містечка”. Незабаром фільм про них покажуть по телебаченні. Про це розповів співзасновник проекту Микола Томенко, який приїхав до Тернополя. Також політик і громадський діяч нагородив учасників свого іншого проекту “Рідна країна – безпечна країна”. А ще поспілкувався із учнями української гімназії імені Івана Франка.

Протягом місяця школярі України надсилали малюнки до громадського руху Миколи Томенка “Рідна країна” . 5 тисяч школярів з усієї країни працювали над творчими роботами для участі у проекті “Рідна країна – безпечна країна. Як поводитися на дорогах”. У Тернопільській області таких ілюстріції надіслали 107 хлопців та дівчат. Співорганізатор проекту приїхав до нашого краю, аби вручити призи усім учасникам.

– Всі учасники отрималив від нас світловідбиваючі брелки, які будуть їх захищати у нічний період. Це така американська розробка, яку використовують всі скандинавські і багато європейських країн, коли діти, які виходять на вулицю, повинні мати щось світловідбиваюче: або торбинку, або рюкзак, – розповідає засновник громадського руху “Рідна країна” Микола Томенко.

Також серед проектів громадського руху “Рідна країна” є цикл фільмів “7 чудес України: історичні міста та містечка”, до якого увійшла і Теребовля. Фільм про неї незабаром покажуть на центальних каналах України, а згодом використовуватимуть у навчанні.


– От у нас наприклад останні дослідження показують, що у нас вважають позитивним, важливим і значним українським героєм Мазепу 27%, а Петлюру 26%. А Сталіна і Леніна 25%. Поки у нас кожен 4 українець вважатиме Леніна і Сталіна важливими особами, до тих пір ми повинні працювати і вдень, і вночі, вивчати історію, її пропагувати, – каже Микола Томенко.

Для заохочення учнів та підвищення знань історії України, громадський рух також випустив навчальні посібники історії України і щорічники.

– На кожну дату року тут є інформація про ту чи іншу важливу постать для України. І що тут найголовніше – це тут у нього є в кінці таке речення: “Що я зробив для України”, – пояснює директор Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка Анатолій Крижанівський.

Працівникам української гімназії імені Івана Франка сподобалсь така ідея і вони втілили її у своєму учнівському щоденнику. Тут і афоризми від видатних постатей України, і розділ, у якому учні розповідають, що ж вони зробили для України. Учні вже встигли залишили свої перші записи.