додому здоров'я Школярі та дошкільнята Тернопільщини повинні пройти медичний огляд до початку навчального року

Школярі та дошкільнята Тернопільщини повинні пройти медичний огляд до початку навчального року

1071

Захворювання очей та порушення постави – такі хвороби найчастіше діагностують медики у дошкільнят та школярів під час проведення профілактичних оглядів. До нового навчального року більшість дітей готова, довідки від лікарів вже отримали, кажуть у поліклінічному відділенні Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні. А от з довідками, які потрібні для уроків фізкультури, не поспішають, їх отримала лише половина тернопільських школярів.

Починаючи з дві тисячі дванадцятого року усі медичні огляди проводять лише у медзакладах – така постанова Кабінету Міністрів. У школах та дитячих садках це робити заборонено. У поліклінічному відділенні Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні у спеціально облаштованих кабінетах дітей оглядають окуліст, лор, ендокринолог, ортопед та  хірург. Оскільки зараз сезон відпусток, і охочий пройти медогляд дуже мало, кабінети профоглядів працюють з восьмої тридцять до одинадцятої години.

Володимир Кучма, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні: "Цього цілком достатньо, тому що черги не створюються. Максимум в нас буває 5-6 дітей черга під дверима, але зроблено все так, що всі кабінети знаходяться один біля одного і прктично якщо є 5-6 дітей, мама на протязі 20-30 хвилин  може пройти медичний огляд. Він може трошки затягнутися, якщо в дитини виявили будь-яку іншу патологію. Тоді по направленню лікаря профілактичних оглядів, він не проводить лікування на місці, він тільки констатує факт. А потім і нас на 4-5 поверсі знаходяться лікарі-спеціалісти, які проводять безпосередньо диспансеризацію, лікування і повне обстеження дитини".

Профілактичні огляди у дитячій поліклініці проводять лише у присутності батьків, і дуже часто саме на таких обстеженнях хвороби у дітей виявляють вперше.

Володимир Кучма, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні: "Серед дітей шкільного віку найчастіше зустрічаються хророби зору і хвороби, зв'язані з опорно-руховим апаратом, це порушення постави. Це є найчастішими хворобами, які виявляють при профілактичних оглядах. Ендокрологічні захворювання це вже рідше, шкірні хвороби також рідше, але також вони досить часто зустрічаються і ще багато хвороб виявляють при профілактичних оглядах".

До уроків фізкультури школярів тепер допускають лише за наявності медичного висновку. Причина – дитяча смертність на уроках фізкультури у зв'язку з невідповідними до стану здоров'я фізичними навантаженнями. Більшість довідок видається учням, які мають кишково-шлункові захворювання або нервові розлади. Найчастіше від уроків фізкультури звільняють на тиждень-два, або один-два місяці, хоча буває, і на півроку, каже Володимир Кучма. Повністю звільняють від занять спортом лише післяопераційних, або інвалідів.

Володимир Кучма, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні: "На сьогоднішній день приблизно десь 45-47 процентів тільки таких довідок діти отримали. Це трошки більше навіть, ніж минулого року, але, користуючись таким моментом, запрошую батьків, щоб вони звернулися до дільничних лікарів і поскоріше оформили ці довідки, щоб не було ажіотажу в кінці серпня, чи в вересні місяці".

До початку навчального року залишився місяць, тому лікарі радять ні з профілактичними оглядами, ні з довідками для заняття з фізкультури, не зволікати.