додому здоров'я “Школа відповідального батьківства” у Тернополі вже 4 роки допомагає народжувати здорових дітей

“Школа відповідального батьківства” у Тернополі вже 4 роки допомагає народжувати здорових дітей

1150

Вже четвертий рік у жіночій консультації другого пологового будинку Тернополя працює оновлена "Школа відповідального батьківства". Кількість вагітних жінок, які проходять навчання саме тут, щороку збільшується. Перебіг вагітності, спосіб життя вагітних жінок, підготовка до партнерських пологів, – про це щодня розповідають у "Школі відповідального батьківська". Впродовж останнього року активно відвідують заняття і майбутні татусі.

"Школа відповідального батьківства" при жіночій консультації другого пологового працює щодня. Жінки відвідують лекції, коли їм зручно. Курс занять охоплює два тижні. У терноплолянки Аліни вагітність перша, жінка чекає сина, і щоб краще підготуватись до пологів, за рекомендацією лікаря акушер-гінеколога вирішила відвідати "Школу відповідального батьківства".
 
– Для мене це дуже позитивно і я дуже рада, що мені порекомендували сюди звернутись, фізичні вправи тут виконуємо на дихання, щоб зменшити болі в спині, і після таких занять емоційний стан реально покращується. Саме спілкування між собою, з такими, як ми, – це вже позитив, – розповідає тернополянка Аліна.
 
Тернополянка Тетяна відвідує школу материнства вже два тижні:
 
– Мені найбільше подобається заняття на фіт-болі, сподіваюсь, це мені допоможе, бо всперше вагітна, допоможе при народженні дитинки, – розказує жінка.
 
Жінкам на початковому терміні вагітності – до двадцятого тижня, фахівці розповідають про адаптацію до вагітності, здоровий спосіб життя, демонструють фізичні вправи, які можна і треба виконувати під час вагітності. Жінок після двадцятого тижня вагітності серед іншого готують до партнерських пологів. Активно відвідують такі лекції і майбутні татусі.
 
– Мотивовані чоловіки часто відвідують наші лекції, при чому вони хочуить ходити на всі лекції, а не тільки ті, які стосуються підготовки до пологів партнерських. Я важаю, що два тижні, в нас тривають навчання тобто, раз п"ять занять і знову п"ять занять за весь період вагітності – 40 тижнів – можна виділити час 2 години, щоб послухати, було б бажання. Але варто це робити, щоб прослухати ті лекції для важливості виношування і потім для народження дитини, – розповіла лікар акушер-гінеколог Іванна Наконечна.
 
У школу відповідального батьківства приходять і жінки, які вагітні не вперше. Нещодавно, згадує Іванна Наконечна, заняття відвідувала жінка, яка чекала народження п'ятої дитини.
 
TV-4